Bursaspor'dan UEFA açıklaması

Bursaspor'dan UEFA açıklaması
Bursaspor'dan UEFA açıklaması
Bursaspor Kulübü'nün, UEFA Finansal Kontrol Komitesi tarafından Avrupa Ligi katılım payının askıya alınması kararına ilişkin başlattığı çalışmayı 15 Ekim'e kadar bitireceği ve geçici tedbir kararının kaldırılacağı bildirildi.

BURSA - Kulüp Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, komitenin kulüpler nezdinde rutin mali incelemelerde bulunduğu ve mali kriterlere, finansal fair play ilkelerine uygunluğunu düzenli olarak denetlediği belirtildi.

Komiteye 30 Haziran itibarıyla mali tabloların sunulduğu duyurulan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Çalışanlara var olan bir kısım borçların 30 Eylül 'de sunulacak belge ve tablolarda giderilmiş olması, 30 Haziran'daki ihtilaf doğurabilecek temerrüde uğramış (vadesi geldiği halde ödenmemiş) borçların kulüp tarafından yapılandırılmış veya ödenmiş olması istenmektedir. Yapılandırma veya ödemeye ilişkin belgelerin de 15 Ekim'e kadar UEFA 'ya ulaştırılması talep edilmektedir. 15 Ekim'e kadar belgeler ulaştırılmadığı takdirde kulübümüzün UEFA'dan doğabilecek katkı alacakları üzerine tedbir uygulanacağı bu tedbirin 30 Aralık'a kadar sürdürülebileceği de ayrıca bildirilmiştir. Kulübümüzün 2014 eylül itibarıyla UEFA kupalarına katılım veya alacak hakkı bulunmadığı için alacağa tedbir uygulamasının pratik anlamda bir müeyyide vasfı bulunmamaktadır ancak kulübümüz, ileride de sair inceleme ve müeyyidelerle karşılaşmamak için zaten mali bünyesini, borç-alacak dengesini, finansal fair play ilkeleri ve UEFA, TFF mali kriterlerine uygun biçimde yürütme gayreti içindedir. Bu gayret çerçevesinde 30 Haziran-30 Eylül 2014 döneminde çalışan alacakları nezdinde gerekli ödeme, iyileştirme ve yapılandırmalar yapılacak olup düzenlenecek tablolar ve sunulacak belgeler 15 Ekim öncesinde UEFA'ya gönderilerek bu geçici tedbir uygulaması da kaldırılacaktır." (AA)