'Bursasporlu futbolcular neden kaçıyor'

'Bursasporlu futbolcular neden kaçıyor'
'Bursasporlu futbolcular neden kaçıyor'
Yorumcu Mehmet Demirkol, Bursaspor'un yetiştirdiği iyi oyuncuları elinde tutamamasını ve milli futbolcu Ozan Tufan'a yapılan transfer tekliflerini değerlendirdi.

Bursaspor'un dünya çapında futbolcu yetiştirdiğini belirten Mehmet Demirkol, bu oyuncuların mutlaka 22-23 yaşına kadar takımda tutulması gerektiğini ancak bunun bir türlü başarılamadığını söyledi.

Yorumcu Demirkol'un, NTV Spor 'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında yaptığı açıklamalar şöyle:
"Ozan Tufan, neden Bursa'dan ayrılmak istiyor? Batuhan Altıntaş, Enes Ünal neden ayrıldı? Bu soruyu Volkan Şen ve Sercan Yıldırım için de sorabiliriz. Bursaspor, üst sınıf oyuncu yetiştiriyor altyapıdan. Peki oyuncular neden böyle kaçıyor? Oyuncu satma politikaları var. Bursa taraftarını bu politika kesmez. 'Ozan Tufan'ı satmayacağız' diyorlar, ancak sözleşmesini de iyileştirmiyorlar.

Volkan Şen konusu ayrı düşünülebilir. O zaten iyi para kazanıyor. Ancak Ozan ve Enes gibi oyuncular çok fazla tanınmadan gidiyor. Bursaspor'un bu oyuncuları en azından 22-23 yaşına kadar kadroda tutması lazım.

Ozan Milli Takım'a da sürekli seçilen bir oyuncu. Transfer konuları Milli Takım'da da konuşulur.

Bursaspor'da başkanın en iyi taraftar değil, en iyi yönetici olması lazım. 5 oyuncu yetiştirdiysen, ikisini satmak zorundasın. Barcelona da bunu yapmalı. Oradan gelen parayla diğerlerinin maaşını iyileştirirsin. 3 oyuncun var, hepsini kaybediyorsun. İkisini kaybet, birini tut. Her kulüpte ödeme zorluğu yaşanıyor. Kastamonuspor'da da var bu. Ama senin oyuncularını Avrupalı kapıyor."