Bursasporlu Ömer: Trabzonspor'u yenerek tarih yazdık

Bursasporlu Ömer: Trabzonspor'u yenerek tarih yazdık
Bursasporlu Ömer: Trabzonspor'u yenerek tarih yazdık
Bursaspor'un kaptanı Ömer Erdoğan, "Hocamız Bursaspor'un Trabzon deplasmanında galip gelemediğini defalarca anlattı. Bu yüzden karşılaşmaya çok hırslı başladık" dedi. Erdoğan, Ozan İpek'in telefonuna çıkmadığını da açıkladı.

BURSA - Bursaspor’un kaptanı Ömer Erdoğan, "Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Trabzonspor maçından önce bir toplantı yaptı. Tarihi yazacak futbolcular olabileceğimizi söyledi. Biz de sahaya çıkıp maçı kazandık" dedi.
Ömer Erdoğan, yerel bir televizyon kanalında yayınlanan spor programına telefonla bağlanarak sorulara cevap verdi. Trabzonspor maçında galip geldikleri için mutlu olduklarını ifade eden Ömer, "Hocamız bizi maça hazırlarken Bursaspor’un tarihinde Trabzon deplasmanında galip gelemediğini defalarca anlattı. Bu yüzden de karşılaşmaya çok hırslı başladık. Böyle güzel bir galibiyetle bitirmemiz de bizim için çok önemli."


"SAVUNMA EN UÇTAN BAŞLAR"


Zaman zaman her futbolcuda bireysel anlamda performans düşüklüğü, konsantrasyon ve özgüven eksikliğinin olabildiğini belirten kaptan Ömer, "Biz İbrahim ile ilk defa yan yana oynamıyoruz. O konuda ben uyum sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bireysel anlamda eleştiri olmaması gerekiyor. Takım savunması en öndeki oyuncudan, hücum da kaleciden başlıyor. Burada galip geldiğimizde sırf golü atan ve attıran arkadaş ön plana çıkarsa diğer arkadaşların hakkını yemiş oluruz. Mağlup olduğumuzda da kaleci ve savunma oyuncusunu eleştirirsek, yine aynı şekilde onlara yüklenmiş oluruz."

"OZAN’I ARADIM"


Takım içinde hiçbir zaman problem olmadığını dile getiren Ömer Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Antrenman içinde bile problem olduğunu, tartışma yaşandığını hiç görmedim. Maalesef Ozan arkadaşımızla ilgili kendisinin bazı hataları oldu ama onun adına ve kulübün adına konuşmak bana yakışmaz. Ama onun dışında hiçbir sıkıntı olmadı. İdmanlarda herkes birbirine çok saygılı. Takım içinde arkadaşlık çok güzel. Yabancılar ve yerliler arasında sıkıntı yok. Gruplaşma durumu da söz konusu değil. Zaman zaman dedikodular çıkıyor ama bunlar doğru değil, kabul etmiyorum. Takım kaptanı olarak takımın içinde sıkıntı olmadığını karakterli arkadaşlarımızın olduğunu söyleyebilirim."
Ozan İpek’in kadro dışı kalmasının ardından kendisini konuşmak için aradığını ancak telefona çıkmadığını belirten Ömer, "Ozan’ı aradım. Telefona arkadaşı çıktı. Geriye dönmeyince de daha fazla üstelemedim. Zor bir dönem geçiriyor. Onunla ilgili bir yorum yapmak, benim için doğru olmaz. İnşallah kendisi için de hayırlısı olur. Ozan kardeşimiz belki son dönemlerde şanssız anıldı ama ondan önce kulübümüze çok güzel katkılar sağladı. Başarılı dönemler yaşadı. Bundan sonra da inşalah kendisi hakkında en hayırlısı neyse o olur."


"BU YILIN TADINI ÇIKARMAK İSTİYORUM"


Kayserispor menajeri Süleyman Hurma’nın teknik direktörleri Şota’nın ayrılmasının ardından teknik direktörlük için kendisinin ismini vermesini de değerlendiren kaptan Ömer, "Sağolsun Süleyman Hurma benimle ilgili çok güzel sözler ifade ediyor. O da beni uzun dönemdir takip ediyor. Malatyaspor’dan Bursaspor’a gelmeden önce Kayserispor’da Ertuğrul hocamız görev alırken de gündemdeydim ama Bursaspor’u tercih etmiştim. Süleyman ağabeyin ne kadar esprili olduğunu herkes söyler. Futbol oynarken bana bu ilgiyi göstermesi sevindirici ama benim ilk hedefim ilk amacım futbolu bıraktıktan sonra yeni bir mesleğe adım atmak için Bursaspor’da görev almak istiyorum. Sırf benim isteğimle olacak birşey değil. Önce sezonu bitirelim." (Emre KOŞAK/DHA)