Bütün kulüplere örnek davranış

Bütün kulüplere örnek davranış
Bütün kulüplere örnek davranış
Tayfun Korkut'un çalıştırdığı Hannover 96, UEFA'ya 15 bin euro ceza ödemelerine neden olan iki taraftarı mahkemeye verdi ve 8 bin 500 euro tazminat kazandı.

HANNOVER - 2011 yılının Kasım ayında UEFA Avrupu Ligi'nde oynanan Kopenhagen-Hannover 96 maçında, Hannover taraftarları olay çıkardı. Bir taraftar, elindeki yanan meşaleyi tribünün üst katından alt kata fırlattı. Bir taraftar da maç sırasında sahaya atlayıp maçın durmasına neden oldu. UEFA, bu iki taraftarın davranışı nedeniyle Hannover'e 15 bin euro ceza verdi.

Hannover Kulübü Başkanı Martin Kind, iki taraftarı Almanya 'da mahkemeye verdi ve tazminat istedi. Hannover Eyalet Mahkemesi, hafta içinde verdiği kararda iki taraftarı da para cezasına çarptırdı. Karara göre, yanan meşaleyi fırlatan 26 yaşındaki Tobias M. kulübe 6 bin euro ödeyecek. Sahaya atlayan 23 yaşındaki Dominik S. ise 2 bin 500 euro tazminata mahkum oldu.

Hannover, böylece UEFA'ya ödediği 15 bin euro cezanın 8 bin 500 eurosunu kendi taraftarlarından geri almış oldu. Hannover'in attığı bu adıma diğer Bundesliga takımları da destek verdi.

Hannover Başkanı Kind, tribün olaylarının önlenebilmesi için azgın taraftarların maddi yönden canlarının yanmasının etkili olabileceğini söyledi. (DHA)


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Almanya

  ,

  UEFA

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  taraftar

  ,

  mahkum

  ,

  maç

  ,

  bundesliga