Bütün zanlılar serbest bırakıldı

Ankaragücü-Beşiktaş maçından sonra polisle Ankaragücü taraftarları arasında çıkan olaylarda gözaltına alınan 79 kişi serbest bırakıldı. 18 yaşından küçük olan 60 zanlı, sabah saatlerinde Adalet Sarayı'na getirildi.

ANKARA - Ankaragücü-Beşiktaş maçından sonra polisle Ankaragücü taraftarları arasında çıkan olaylarda gözaltına alınan 79 kişi serbest bırakıldı. 18 yaşından küçük olan 60 zanlı, sabah saatlerinde Adalet Sarayı'na getirildi. 'Kamu malına zarar' ve 'görevli memura mukavemet' iddialarıyla gözaltına alınan bu kişiler, Cumhuriyet Savcısı Cengiz Köksal'a ifade verdi. Savcı Köksal, bütün zanlıları serbest bıraktı. Gözaltına alınan ve 18 yaşından büyük olan 19 kişi ise Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıktı ve daha sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınan Beşiktaşlı taraftarlar da daha önce serbest bırakılmıştı.
Bu arada 19 Mayıs Stadı'nda 10 bin YTL'lik hasar tespit edildi. Beşiktaş tribünlerindeki 600 koltuğun sahaya, 600 koltuğun da Ankaragüçlüler tarafından stat dışına atıldığı tespit edildi. Ayrıca Beşiktaş tribünündeki büfecinin malzemeleri yağmalandı ve protokol tribününde iki cam kırıldı. Olaylar nedeniyle Ankaragücü'ne ceza verilmesi de gündemde. Sarı-Lacivertlilerin sporda şiddeti önleme yasası gereği, geçen sezonki seyirci hasılatının yüzde ikisi oranında para cezası ödemesi söz konusu. (aa/dha)