'Büyük ekipler kendi starını yaratır'

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu, Super Lig'in yanı sıra Şampiyonlar Ligi'ni de düşünerek her mevkinin alternatifinin bulunduğu bir kadro oluşturmaya çalıştığını söyledi.

ZÜRİH - Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu, Super Lig'in yanı sıra Şampiyonlar Ligi'ni de düşünerek her mevkinin alternatifinin bulunduğu bir kadro oluşturmaya çalıştığını söyledi. Galatasaray'dayken flaş transferlerden ağzının yandığını belirten Rumen çalıştırıcı "Büyük oyuncu para için gelir. Ama o zaman diğer futbolcular 'Ona verdiniz, o tek başına oynasın' diye düşünür. Bir oyuncu takımın tamamı değildir" dedi. Takım içinde yıldız adayı olarak Pancu'yu gören Lucescu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Pancu genç ve milli takımda oynuyor. İsimsiz bir Pancu'yu Rivaldo'ya tercih ederim. Büyük ekipler kendileri yıldız yaratırlar. İyi bir ekibi ve onun içinde starlar yaratmayı tercih ederim." Tecrübeli çalıştırıcı Okan koç, Ammed Hassan, Sinan Kaloğlu gibi isimleri rakiplerinden koparmalarını da yönetimin bir zaferi olarak addetti.
İlhan'ın durumu belli oluyor
Öte yandan İtalya'nın Bologna kentine kontrole giden İlhan Mansız'ın durumuna göre golcü arayışlarına başlanacak. İlhan'ın sahalara dönmesi iki aydan uzun bir süreyi kapsaması durumunda başvurulucak ilk adres Hakan Şükür olacak. Takımın Brezilyalı oyuncuları Ronaldo ve Zago da, 17 saatlik bir uçuşun ardından Zürih'e geldi. İlk gün yol yorgunluğu yüzünden kros çalışması yerine otelde kalıp kondüsyon salonunda ter atan ikili, daha sonra toplu çalışmalara dahil oldu. Beşiktaş, bu gece İsviçre'deki ilk ciddi sınavını bugün gece Hırvatistan'ın güçlü ekiplerinden Dinamo Zagrep'e karşı verecek. Basel'de düzenlenen turnuvanın ilk ayağı olan mücadele saat 20.00'de başlayacak ve Show TV'den naklen yayınlanacak. (Spor Servisi)