'Büyük hedefler için geldim'

Bu sezon Gençlerbirliği'nde gösterdiği performansla Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer listesine giren ancak idealleri uğruna Siyah-Beyazlılar'ı seçtiğini ifade eden Ahmet Hassan, menajeri Alper Gökdemir ile birlikte Kartal'ın menajeri Sinan Engin ile görüşerek ödeme planını belirledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Bu sezon Gençlerbirliği'nde gösterdiği performansla Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer listesine giren ancak idealleri uğruna Siyah-Beyazlılar'ı seçtiğini ifade eden Ahmet Hassan, menajeri Alper Gökdemir ile birlikte Kartal'ın menajeri Sinan Engin ile görüşerek ödeme planını belirledi.
Siyah-Beyazlı kulüple üç yıllık kontrat yapacağı öğrenilen Ahmet Hassan'ın ilk yıl 900 bin dolar, ikinci yıl 1 milyon dolar, üçüncü yıl da 1 milyon 100 bin dolar garanti para alacağı bildirildi. Önümüzdeki sezon için 400 bin dolar peşin alacak olan Mısırlı yıldıza geri kalan 500 bin dolar 10 eşit taksitte ödenecek. Sonraki iki yılın ödeme planı da benzer şekilde düzenlenecek.
Gelecek yıl Beşiktaş formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceği için büyük heyecan duyduğunu ifade eden Ahmet Hassan şunları söyledi: "Beşiktaş orta sahasında gerçekten büyük yıldızlar var. Ancak bu gözümü korkutmaz. Demek ki biraz fazla çalışacağım. Büyük başarılar yaşamak istiyorum. Bu yüzden geliyorum. Lucescu'nun takımında Sergen ile birlikte oynayacağım için çok mutluyum."
Gelecek yıl yanyana oynayacakları Sergen ve Pancu için övgüler düzen başarılı futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı: "Sergen, Türk futbolunun en büyük yıldızlarından biri. Onunla birlikte oynamak benim için büyük bir keyif olacak. Pancu da bu yıl çok iyi bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Şampiyonlar Ligi'nde iyi şeyler yapmak için elimden geleni yapacağım."
Öte yandan Gençlerbirliği yönetiminden, ligin kalan iki haftası için izin alan Mısırlı oyuncunun başkentteki dostlarıyla görüşerek vedalaştığı ifade edilirken, sürekli traş olduğu kuaförü Ali Ekber Bozkurt'u da İstanbul'a getirmeyi planladığı gelen bilgiler arasında.