Büyük ihmaller zinciri

Büyük ihmaller zinciri
Büyük ihmaller zinciri
Beşiktaş-Galatasaray derbisinin uzatma dakikalarında çıkan olaylar geceye damgasını vururken, olaylarla ilgili müthiş iddialar ortaya atıldı.

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki futbol terörüne büyük ihmaller zincirinin neden olduğu anlaşılırken, konuyla ilgili en çarpıcı açıkmalar Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'dan geldi.

Fernandes fena patladı


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Olimpiyat Stadı'ndaki 8 turnikenin bilerek devre dışı bırakıldığını vurgulayan Baykan, "Stada çok sayıda kaçak taraftar girmiş. Biletix'ten satılan bilet sayısı 28 bin civarında. Beşiktaş Kulübü'nün sattığı bilet sayısı da 38 bin. Yani toplamda 66 bin biletli seyirci yapıyor. Statta 76 binin üzerinde taraftar vardı. Boş kalması gereken merdivenlerin tamamın doluydu. Bu merdivenleri stada giren kaçak taraftarlar doldurmuş. Tespitlerimize göre stattaki 8 turnike devre dışı bırakılmış. Bunların elektronik kabloları kesilmiş. Doğu tribün tarafında 10 kapının kilitleri kırılmış. 3 kapı ise tamamen kırık" ifadelerini kullandı.

66 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki olayların ardından 66 kişi gözaltına alındı. İlk yapılan sorgulama sonunda bu kişilerin büyük bölümünün Gezi olaylarından da sabıkası olduğu öğrenildi. Polis, yayıncı kuruluştan tüm görüntüleri isterken bugün geniş çaplı bir operasyon başlatılacak.

Arıboğan: İyi ki yasak vardı


'BİLETSİZ GİRENLER OLDU'

Siyah-beyazlıların en etkili taraftar grubu Çarşı, derbide yaşanan olayların kendileriyle ilgisi olmadığını açıkladı.

Twitter hesaplarından yapılan açıklamalarda Beşiktaş Çarşı ve Çarşı şu ifadeleri kullandı:
Beşiktaş Çarşı: Sahaya atlayanların Çarşı grubu ile zerre alakası yoktur. Bu işler organize edilmiş ve uyulmuştur. Melo sebep değil, araçtır.

Çarşı: Dakika 70'den sonra tribünde birileri kavga çıkarttı. Kim olduğunu biz de bilmiyoruz. Araştırıp gerekeni yaparız. Stada girişte bazı kişilere arama yapılmamış ve biletsiz alınmışlar. Bu işi burada bırakmayız, araştırıyoruz.

Drogba'dan Beşiktaş'a gönderme