'Büyükler' havuzu da tribüne çevirdi

Galatasaray'la Fenerbahçe arasındaki rekabetin son yıllarda çirkinleşen yüzü bu kez Kulüplerarası Kış Kupası Yüzme Yarışmaları'nda kendini gösterdi. Yarışların ilk üç gününde yaşananlar dünün habercisi gibiydi.

İSTANBUL - Galatasaray'la Fenerbahçe arasındaki rekabetin son yıllarda çirkinleşen yüzü bu kez Kulüplerarası Kış Kupası Yüzme Yarışmaları'nda kendini gösterdi. Yarışların ilk üç gününde yaşananlar dünün habercisi gibiydi. Müsabakaları izlemek için Burhan Felek Spor Kompleksi'ne gelenlerin üstlerinin aranması ve salonda polisin olması gerginliğin boyutunu ortaya koyuyordu.
Kadrosunda Ukraynalı yüzücüleri yarıştıran Fenerbahçe'yi protesto eden Galatasaraylı taraftarlar, tribüne 'Türklüğü parayla satın alacağımıza, şerefimizle savaşırız' pankartı açtı ve 'Hepiniz Ukrayna çocuğusunuz' sloganı attı. Pankarta tepki gösteren Fenerbahçeli taraftarlar önlerinden geçen Galatasaraylı sporculara sürekli laf attı.
Havuzda yarışların bitmesinin ardından sporcular da karşılıklı tezahüratlarla protestolara katıldı. Şampiyonluk sevincini Fenerbahçeli sporcular yeniden suya girerek kutlarken, Galatasaraylı sporcular bu kez pankartı hemen havuz kenarında açarak rakiplerine tepki gösterdi. Yarış süresince ve sonrasındaki kupa seremonilerinde polis, burada herhangi bir olay yaşanmaması için önlem aldı. (Spor Servisi)