Büyükşehir'in 'büyük' isteği

Büyükşehir'in 'büyük' isteği
Büyükşehir'in 'büyük' isteği
İstanbul BB Teknik Direktörü Cihat Arslan, Türkiye Kupası'nda hedeflerinin olmadığını belirterek, "Düzgün bir takım bizi elesin istiyoruz" dedi.

İSTANBUL (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Cihat Arslan, milli maç arasında takımımın ligde gösterdiği performans, Beşiktaş ile oynayacakları hazırlık karşılaşması ve Ziraat Türkiye Kupası hakkında değerlendirmeler yaptı.

Genel olarak takımının ligde gösterdiği performanstan memnun olduğunu vurgulayan Arslan, “ Zaman zaman inişler çıkışlar olabiliyor ve ilginç sonuçlar alabiliyoruz ama bilhassa son dönemde ligde oynadığımız 6 maçın 5'ini kazandık. Bu bizim için çok önemli. Sezon başında hedeflediğimiz puan hesabını da tutturduk. Tabii ki daha iyi olabilirdik. Bazen bu ligin şartlarına uyum sağlayamadığımızı düşünüyorum. Şu an için iyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Zaman zaman bu ligin favorisi gösterilmenin dezavantajlarını yaşıyoruz. Her rakip bize çok daha fazla motive oluyor. Biz de bazen her rakibe karşı aynı konsantrasyonumuzu tutturamıyoruz. Genele baktığımız zaman gidişatımızdan memnunum” dedi. 

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Tokatspor'la mücadele edeceklerini de hatırlatan Cihat Arslan, zorlu bir maç oynayacaklarını anlatarak, şunları kaydetti:
“Ziraat Türkiye Kupası'nda önce deplasmanda Tatvan Gençlerbirliği ile karşılaştık. Şimdi de yine deplasmanda Tokatspor'la oynayacağız. İklim olarak da sıkışık fikstürümüzün olduğu aralık ayına denk geliyor. Kolay geçmeyecek ama çok da kupa hedefimiz yok. Hak eden, düzgün bir takım bizi elesin istiyoruz. Sonuç olarak Tokat da ülkemizin güzel bir şehri. Orada da güzel bir karşılaşma izlettiririz diye düşünüyorum.”

TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜNE ELEŞTİRİ
Türkiye Kupası'nın statüsüne eleştiriler getiren Arslan, “Kupada dört büyük takımı baştan ayırıyorlar. Kuralar çok adaletli olmuyor. Bu turdan itibaren biri diğeriyle eşleşebilirdi. Aslında Türkiye Kupası'nın bir amacı da o olmalı. Karma bir kura, belki diğer takımların daha üst turlarda yer almasını sağlayabilir. Türkiye Kupası ise herkesin ortak olduğu bir organizasyon olsun. Diğer türlü dört takıma bir kupa düzenleniyormuş gibi oluyor. Ben de bu noktada bu tartışmaya olumsuz yönde katılabilirim” ifadelerini kullandı. 

Kupada 4. tur programı


“SLOGAN TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAMIYOR”

Türkiye Kupa statüsü ile sloganının örtüşmediğini savunan Cihat Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kupanın sloganı 'Ziraat Türkiye Kupası Türkiye'yi Kucaklıyor' ama ben öyle olmadığını düşünüyorum. Kupa, Türkiye'yi sonuna kadar kucaklamıyor. Ancak belli yere kadar kucaklıyor ve ondan sonra 'diğer takımlara teslim edin' deniliyor. Bence kurayı serbest bırakmaları lazım. Baktığımız zaman daha küçük takımlar kupada ilerlemeyi planlıyor. Diğer büyük takımlar zaten son 4'e kalacağı için çok fazla umursamıyorlar. Ancak ligdeki konumlarına göre 'kupayı alalım, en azından bir teselli olur' diye düşünüyorlar. Onun için Türkiye Kupası'na bütün takımlar aynı ciddiyeti göstermiyor. Buna biz de dâhiliz. Aslında Türkiye Kupası herkes için bir hedef haline getirilebilir.”