Buyurun yılın ilk derbisine

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde yılın ilk derbisi, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bugün oynanacak. Ezeli rakiplerin bayan takımlarının mücadelesi, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 17.00'de başlayacak.

İSTANBUL - Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde yılın ilk derbisi, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bugün oynanacak. Ezeli rakiplerin bayan takımlarının mücadelesi, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 17.00'de başlayacak. Ligde geride kalan dokuz haftada henüz mağlubiyeti bulunmayan Fenerbahçe 18 puanla liderliğini sürdürürken, Galatasaray aldığı 5 galibiyet, 4 mağlubiyet sonucunda elde ettiği 14 puanla altıncı sırada yer alıyor.
Galatasaray Bayan Basketbol Şube Direktörü Mihriban Oğuz, karşılaşmanın önemine değinerek, "Fenerbahçe ile yapacağımız derbi maçta salonu dolu görmek istiyoruz" dedi. Oğuz, yenilgisiz lider olan Fenerbahçe karşısında, yeni transferler Smith ve Moore'un da forma giyeceğini kaydederek, "Seyircimize güzel bir oyun izlettireceğiz" diye konuştu. Dün gü-nün tek maçında ise Çankaya Üniversitesi, Botaşspor'u evinde 75-72 yendi. (Spor Servisi)