Çağla Kubat dördüncü oldu

Profesyonel Windsurf'çüler Birliği (PWA), Türkiye Yelken Federasyonu ve Sportworks organizatörlüğünde Alaçatı Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Pegasus Airlines Dünya Slalom Windsurf Kupası'nın altıncı ayağı sona erdi.

İZMİR - Profesyonel Windsurf'çüler Birliği (PWA), Türkiye Yelken Federasyonu ve Sportworks organizatörlüğünde Alaçatı Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Pegasus Airlines Dünya Slalom Windsurf Kupası'nın altıncı ayağı sona erdi. Erkekler kategorisinde Fransız Antoine Albeau, bayanlarda ise yine Fransa'dan Valerie Ghibaudo birinci olurken, iki sporcu da yedinci yarış öncesinde dünya şampiyonluklarını ilan etti.
Erkeklerde Türk sporcular arasında Bora Kozanoğlu 18. sırada yer alırken, 17 yaşındaki Enes Yılmazer sıralamada 19.'lukta yer bulabildi. Valerie Ghibaudo'nun 11.7 puanla birinci olduğu bayanlar kategorisinde, Türkiye şampiyonu Çağla Kubat 50 puanla dördüncülüğü elde etti. Genç sporcu Aylin Erdil sekizinci oldu. Bu sonuçla Çağla Kubat, dünya klasmanında ise beşinci sırada yer aldı. Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, dereceye girenlere ödüllerini verdi. Tören sonrası sporcular ve seyirciler için kumsal partisi yapıldı. (Spor Servisi)