Çağlayan'da Fenerbahçe-Trabzonspor gerilimi!

Çağlayan'da Fenerbahçe-Trabzonspor gerilimi!
Çağlayan'da Fenerbahçe-Trabzonspor gerilimi!
Fenerbahçe taraftarları, Başkan Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılamasının başlayacağı ilk gün Çağlayan'da olacak. Ancak Trabzonsporlu futbolseverlerin de adliyeye gitme kararı alması olası bir gerginliğin habercisi oldu.

RADİKAL - Kamuoyunda '3 Temmuz süreci' olarak bilinen şike iddialarına ilişkin dava kapsamında yeniden yargılanma kararı verilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve 5 kişi, yarın Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda hakim karşısına çıkacak.

Başsavcılık 'şike davası' için harekete geçti


Bir süredir sosyal medya üzerinden organize olan Fenerbahçeliler, '13 Ocak Çağlayan Buluşması' adı altında yaptıkları çağrılarla, duruşma sırasında Aziz Yıldırım'a destek verecek. Ancak Trabzonspor taraftarı da yeniden görülmeye başlanacak dava için Çağlayan'a gidecek.

Trabzonspor taraftarları, saat 13.00'te Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde toplanarak açıklama yapacak. İstanbul Trabzonsporlular Platformu ve Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği tarafından düzenlenecek organizasyonla ilgili Dernek Başkanı İsmail Turgut Öksüz, "Davada yer alacak olan Trabzonspor Hukuk Kurulu'na haklı mücadelesinde destek olmak amacıyla taraftar grupları olarak yarın 13.00'de Çağlayan adliyesinde toplanmayı planlıyoruz. Hukuk kurallarıyla bağdaşmayan bir şekilde alınan yeniden yargılama kararı sonrası görülecek davada taraftarlarımızı adliyeye bekliyoruz" dedi.

EMNİYET ALARMA GEÇTİ 

İstanbul Emniyeti'nin, 3 Temmuz 2011 tarihinden bu yana birbirine tahammülü olmayan iki takımın taraftar grubu arasında yaşanabilecek olası olayların önüne geçmek adına özel önlemler alması bekleniyor.

Aziz Yıldırım'ın şifreleri: Hem hükümete hem cemaate...