Çakır'a övgü ve eleştiri

Çakır'a övgü ve eleştiri
Çakır'a övgü ve eleştiri
Şampiyonlar Ligi H Grubu 5. haftasında Milan'ın Celtic'i 3-0 yendiği maçı yöneten Cüneyt Çakır, İtalyan basınından hem övgü hem de eleştiri aldı.

Esma Çakır - Roma / (DHA) - La Gazzetta dello Sport, ‘Neredeyse mükemmeldi’ ifadelerini kullandığı CÜneyt Çakır’a 10 üzerinden 6.5, yardımcılarına ise 7’şer puan verdi. Çakır, Corriere dello Sport tarafından ise 5,5 puana layık görüldü.

FIFA kokartlı Türk hakem hakındaki yorumlar şöyle:

LA GAZZETTA DELLO SPORT
İki asistanıyla mükemmel işbirliği içinde yeterli bir yönetim ortaya koydu. Ofsayt kararlarını vermekte çok başarılılardı. Esasen Izzaguire’nin hak ettiği sarı değil, kırmızı karttı. 52. dakikada Van Dijk’in pozisyonunda aslen ofsayt yoktu. Izzaguire’nin kırmızı kart hak etmesinin dışında diğer iki sarı kart yerindeydi.

CORRIERE DELLO SPORT Şaşkın ve bazen de kafa karıştırıcıydı. Bazı pozisyonlar onu haklı çıkarsa da, düzgün bir yönetim ortaya koymaya gayret göstermesine rağmen bazen bunu sağlayamadı. Kayal’ın pozisyonu ofsayt olmalıydı. Dikkatli izlendiğinde De Jong’a Samaras yüzünden verilen faul olmayabilirdi. Forrest’in hak ettiği sarı kart da gösterilmedi.