Çakır'ın Milli Takım üzüntüsü

Çakır'ın Milli Takım üzüntüsü
Çakır'ın Milli Takım üzüntüsü
2014 Dünya Kupası'nda görev yapacak Cüneyt Çakır, hakemlere yönelik eğitim seminerine katılmak üzere İspanya'ya bağlı Kanarya Adaları'na gitti.

İSTANBUL - Kanarya Adaları'na hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çakır, Dünya Kupası'na katılmanın gururunu yaşadıktan sonra artık sıranın çalışmaya geldiğini söyledi.

Cüneyt Çakır, eğitim seminerinde Dünya Kupası'na hazırlık çalışmalarının ilk ayağını gerçekleştireceklerini ifade ederek, "Sadece Dünya Kupası'na gidecek hakemler bu seminere katılacak. Burada yoğun bir kamp dönemi yaşayacağız. Teknik dersler, fiziksel antrenmanlar ile çalışmaların yanında aynı zamanda bir de 'yoyo testi' olacak. Daha sonra İngilizce kural sınavı testi de yapılacak" diye konuştu.

Portekiz'in başkenti Lizbon'da geçen hafta düzenlenen UEFA seminerine de katıldığını anımsatan Çakır, UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi eleme maçları öncesinde üst düzey hakemlerle bir araya gelerek, bilgi alışverişi yapmanın çok önemli olduğunu kaydetti.

"KEŞKE A MİLLİ TAKIM DA ORADA OLSA"

Cüneyt Çakır, bir gazetecinin, "Brezilya'daki Dünya Kupası'nda A Milli Takımımız yokken sizin görev almanız nasıl bir duygu?" şeklindeki sorusunu şöyle cevapladı:
"Bu duruma üzülüyoruz. Keşke A Milli Takımımız da orada olsa da hep birlikte bu mutluluğu yaşasak. Ama geçen Avrupa Şampiyonası'nda da öyleydi, yine Dünya Kupası'nda da böyle oldu. Umarım Fatih (Terim) hocanın liderliğinde bundan sonra Avrupa Şampiyonası'nda hem milli takımımız hem de hakemler olarak bizler oluruz. Böylece bu çifte mutluluğu yaşarız. Ben bundan eminim." (AA)