Çalımbay'dan birlik çağrısı

Çalımbay'dan birlik çağrısı
Çalımbay'dan birlik çağrısı
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Önemli olan kötü giderken birlikteliği sağlamak" dedi.

RİZE (AA) - Rıza Çalımbay, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, sakatlıkların çokluğu nedeniyle kadroda sıkıntılar yaşadıklarını belirtti.

Ligini ilk yarısında kalan beş maçı Çaykur Rizespor'a yakışır şekilde bitirmeleri gerektiğini söyleyen Çalımbay, "Takım olarak bunları konuşuyoruz. Galip gelirken birlik beraberlik kolaydır. Önemli olan kötü giderken birlikteliği sağlamak. Bunu taraftarlarla camia olarak zor zamanlarda başarmalıyız" diye konuştu.

Torku Konyaspor maçı öncesi 8 oyuncunun sakatlıklarla uğraştığını dile getiren Çalımbay, "Eren, Uche, Kweuke, Tevfik, Cernat gibi önemli oyuncular sakat. Bunlar bizi düşündürüyor. Puan kayıpları elbette irdelenir ama bu kadar sakatlık olduğu zaman işler zorlaşıyor. Sakatlıkları nedeniyle normalde Eren ve Sercan'ı kadroya almamamız lazım. Kalite olarak çok değerli arkadaşlarla birlikteyiz. Çok fedakarlık yapıyorlar. Ellerinden gelenin en iyisini yapma gayretindeler. Bundan sonra da yapmaya devam edecekler. Önümüzdeki beş maçta her şeyi yapacakalrdır" ifadelerini kullandı.

Torku Konyaspor'un Beşiktaş ile oynadığı maçı izlediğini ifade eden Çalımbay, "Torku Konyaspor oyunun kaderini değiştirecek oyunculara sahip. Çok tecrübeli oyunculara sahip. İçeride ayrı, dışarıda ayrı bir takım. Kendi sahasında çok iyi bir ekip. Mücadelesi çok yüksek bir maç olacak. Biz de bunu bilerek oynayacağız" dedi.

Transferlerle ilgili her türlü çalışmaya başladıklarını dile getiren Çalımbay, şöyle devam etti:
" Sezon başı yapılan hataları kesinlikle yapmayacağız. Geriye bakarak harekert edemeyiz. Bütün sorumluluk bende. Sezon başında geç transfer yapmamız bizi geciktirdi. Ligde yeni olmamız çalışmaları yavaşlattı. İkinci yarının hazırlıklarına başlamadan transferlerin tamamını bitirmek için uğraşacağız. En iyi şekilde bu transferleri tamamlayarak çok iyi bir kadro kurma hedefindeyiz."

Çalımbay, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile transfer konusunda görüştüklerini, isimlerin önemli olmadığını ancak görüşmelerin olumlu ilerlediğini sözlerine ekledi.
Çalımbay, transfer listelelerinde Özer Hurmacı, Semih Şentürk gibi isimlerin olduğunu, yurt içi ve yurt dışından önemli isimlerle görüştüklerini ve bir çoğu ile de prensipte anlaştıklarını kaydetti.

HURŞUT'UN KADRO DIŞI BIRAKILMASI

Çalımbay, bir futbolcunun boş yere kadro dışı bırakılmayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:
"Hurşut bizim en çok beklentimiz olan isimlerin başında geliyor. 13 maçta bir kez 11'de başlamadı. Sezon başından bu yana sürekli sakat. Türkiye Kupası maçlarında oynadı ve bu maçalar sonrasında gene sakat olduğunu söyledi. Sürekli ondan çok şey beklediğimi söyledim. Sürekli sakatlığı değişiyor. Kardemir Karabükspor maçında takımın çok ihtiyacı vardı. Bütün antrenmanlara katıldı ama maça dakikalar kala sakat olduğunu söyledi. Sezon başından bu yana kendisini veremedi. Sağlam adamın sakatlığı bir gün sonra ortaya çıkmaz. Rapor doğrultusunda yönetim karar verdi. Hurşut kendini toplar ve geri dönerse bizimle olur. Hurşut'un kendini toparlaması gerekiyor."