Çalımbay'dan transfer vurgusu

Çalımbay'dan transfer vurgusu
Çalımbay'dan transfer vurgusu
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Eksiklerimizi tamamlarsak çok zor olan ligde sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum" dedi.

BOLU (DHA) - Bolu'nun Gerede İlçesi'nde bulunan Green Park Otel'de kamp yapan Çaykur Rizespor, dün akşam yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü. Düz koşu yaparak antrenmana başlayan futbolcular, açma germe hareketlerinin ardından yarı sahada maç yaptı. Teknik direktör Rıza Çalımbay ve yardımcıları ise saha kenarında 5'e 2 top çalışması yaptı. Ortaya geçen yardımcı antrenör Bülent Albayrak, dakikalarca topu kapamadı. Bir pozisyonda kendini yere atan Bülent Albayrak, sakatlanma numarası yapınca teknik direktör Rıza Çalımbay, "Bülent, ortadan çıkmak için niye numara yapıyorsun. Haydi, kalk da oynayalım" diyerek güldü. Saha kenarına giden Albayrak, bir süre dinlendikten sonra tekrar ortaya geçti. Yaklaşık 1,5 saat süren antrenmanın son bölümünde futbolcular cimnastik hareketleri yaptı.

Çaykur Rizespor, bu akşam PTT 1'inci Lig takımı Boluspor ile yapacağı hazırlık karşılaşmasından sonra kampı tamamlayacak.

Bolu kampının verimli geçtiğini belirten Çalımbay, "Gerede'de çok güzel çalıştık. Sadece transferde istediğimiz arkadaşlarımızın hepsini kampa getirtemedik. Birkaç eksiğimiz var. İnşallah bu eksiklerimizi de kapatacağız. Bolu'da çok verimli bir kamp dönemi geçirdik. Yeni bir takımız. Herkesin birbirini tanıması açısından önemli çalışmalar yaptık. Mükemmel bir uyum ve arkadaşlık yakaladık. Bu arkadaşlığı sahaya yansıttığımız zaman ligde sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum. Her zaman takımlar için Süper Ligdeki ilk sezonları çok zordur. Bizde sıkıntı yaşamamak için tedbirlerimizi almaya başladık" dedi.

Rıza Çalımbay, transferdeki eksiklerini tamamlamaları halinde ligde sorun yaşamayacaklarını ifade ederek, "Transferlerimizin yurtdışı kampına kadar takıma katılması lazım. 4 tane çok iyi takımla hazırlık maçı oynayacağız. Takımın eksiksiz olarak lige hazırlanması gerekiyor. İhtiyaçlarımız var. Yönetimde çalışıyor. İlk yıl çok zor. İyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Bu yüzden takviye yapmamız lazım. Yönetimimiz çok iyi çalışıyor. Süper Lig'deki bir takım olsaydık 4-5 transferle işi bitirebilirdik. Aldığımız oyuncuların hepsi gelecek yılları düşünerek alınan futbolcular. Eksiklerimizi tamamlarsak çok zor olan ligde sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum" diye konuştu.