Çalımbay'la güçlendiler

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ile görüşen ve dün sabah kesin olarak anlaşan Teknik Direktör Rıza Çalımbay, yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı.

ANKARA - Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ile görüşen ve dün sabah kesin olarak anlaşan Teknik Direktör Rıza Çalımbay, yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı. Çalımbay, hedefleri doğrultusunda Ankaragücü'nü seçtiğini ifade ederek, "En büyük amacım bir Anadolu kulübünü şampiyon yapmak" dedi. Kadroda çok yetenekli futbolcuların olduğunu belirten Çalımbay, şunları kaydetti: "İlk yarının bitimine kadar beş maçımız var. Bu maçları kazasız atlatmak ve puan kazanmak istiyoruz. Şu anda Ankaragücü'nün öncelikli amacı puan kazanmaktır. Daha sonra gerçek hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz. Ben kendime güveniyorum.
İnandıktan sonra yapamayacağımız şey yoktur. Bunları Denizlispor'da yaptık, burada da yaparız." Çalımbay, ilk maçını Gençlerbirliği ile yapacak olmasıyla ilgili bir soruya da "Gençlerbirliği maçı benim şanssızlığım. Ama daha önemlisi puan almamız gerekiyor. Kazanacağımıza inanıyorum" yanıtını verdi.
Kulüp Başkanı Cemal Aydın, hedefleri olan bir teknik adamla anlaştıklarını belirterek, "Rıza hocayla görüştük ve anlaştık. Başka hiçbir hocayla görüşmedik. Kendisiyle konuşmamızda para gündeme gelmedi. Hedeflerimizi ortaya koyduk ve anlaştık. Kariyerini tartışmaya gerek yok. Beşiktaş'ta, Milli Takım'da ve Denizlispor'da yaptıkları ortadadır" diye konuştu. Aydın, Tevfik Lav ile ilgili basında çıkan haberleri de değerlendirerek, Lav ile çok iyi şeyler paylaştıklarını ve birlikte bu işin süremeyeceği kararını aldıklarını, aralarında tatsız hiçbir olayın gerçekleşmediğini kaydetti. (Spor Servisi)