Çalışmadığı yerden geldi

Hooijdonk maçtan önce 15 dakika frikik çalıştı. Ceza sahası dışından kaleye bol bol atış yapan duran topların usta ismi, 7. dakikada kazanılan penaltıda ayağı kayınca meşin yuvarlağı yandan auta yolladı.

  • Hooijdonk maçtan önce 15 dakika frikik çalıştı. Ceza sahası dışından kaleye bol bol atış yapan duran topların usta ismi, 7. dakikada kazanılan penaltıda ayağı kayınca meşin yuvarlağı yandan auta yolladı.
  • İzmir Atatürk Stadı tarihi günlerinden birini yaşadı. Tadilat nedeniyle kapasitesi 56 bine inen statta Fenerbahçe taraftarları açık, kapalı ve skorbord tarafındaki kale arkası tribünlerini doldurdu.
  • Dördüncü hakem Bülent Demirlek, karşılaşmadan önce Fenerbahçe yöneticisi Murat Özaydınlı'yla görüşüp mücadeleyi saha kenarında izleyen tekerlekli sandalyeli taraftarların yanındaki kişilerin tribünlere çıkartılmasını istedi. Özaydınlı, Demirlek'in "Yoksa İsmet Arzuman maçı başlatmayacak" sözü üzerine bu kişileri tribüne aldırdı.
  • Fenerbahçe yöneticileri Nihat Özdemir ve Mahmut Uslu, 2003 yılındaki atletizm müsabakalarında başarılı olan atletlere karşılaşmadan önce plaket verdi. Filiz Kadoğan, Kemal Güner, Candeğer Oğuz, Metin Durmuşoğlu, Dilek Esmer, Merve Cansu Çığ, Ecem Onaran'ın yanı sıra Antrenör Tayfun ve Sevinç Esmer plaketle ödüllendirildi.
  • Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşmayı İlhan Cavcav ve Aziz Yıldırım'la birlikte izledi. Bir grup Fenerbahçe taraftarı şeref tribününe gelerek Yıldırım ve Cavcav'a çiçek verdi.
  • Maçtan önce statta taraftarları coşturmak için müzik yayını yapıldı. Fenerbahçe taraftarları, "Burası Kadıköy, buradan çıkış yok" diye tempo tuttu. Bir grup taraftarın "İstanbul" diye bağırması, İzmirli taraftarların büyük tepkisini çekti.
  • Youla maçtan önce kendisine uzatılan mikrofonlara gol atacağını söyledi. Hooijdonk'un frikiklerinden çekinmediklerini belirten Veysel ise "Farklı bir tedbir aldık. Ne demek istediğimizi maçta herkes görecek" şeklinde konuştu.
  • Fenerbahçe, İzmir'de en son 1994-95 sezonunda Altay'a 2-1'lik skorla mağlup oldu. Geçen sezon ligin son haftasında İzmir'de Göztepe'ye konuk olan Fenerbahçe'nin o zamanki kadrosuyla, bu akşamki kadrosu arasında büyük farklılıklar göze çarptı. Göztepe'ye karşı mücadele eden onbirden sadece Recep, Ümit ve Kemal forma giydi.