Cambiasso için ümitler çoğaldı

Galatasaray, Real Madrid'in gözden çıkardığı Arjantinli futbolcu Esteban Cambiasso'yu transfer etmek için çalışmalara hız verdi.

İSTANBUL - Galatasaray, Real Madrid'in gözden çıkardığı Arjantinli futbolcu Esteban Cambiasso'yu transfer etmek için çalışmalara hız verdi. İspanyol kulübünün, Cambiasso'yu isteyen bir kulübe verebileceğini açıklamasından sonra harekete geçen Sarı-Kırmızılı yöneticilerin, Arjantinli oyuncu ile temas kurarak bu transferi bitirme aşamasına getirdiği belirtildi. Galatasaray'ın şartlarına evet diyen Cambiasso'nun transferinin önümüzdeki hafta içinde netlik kazanacağı ifade edildi. Real Madrid'in bedelsiz olarak serbest bırakacağı 23 yaşındaki oyuncu için Sarı-Kırmızılı ekibin yaklaşık 2 milyon doları gözden çıkardığı, genç futbolcunun da İstanbul hakkında bilgi topladığı vurgulandı. Sarı-Kırmızılı takımın transfer listesinde bulunan Riquelme konusunda henüz bir gelişme kaydedilemezken, yönetici Ali Dürüst Hasselbaink ve Haskey ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.
Bu arada Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Galatasaray'a stat yapma önerisini yineledi. Kulübün, Ali Sami Yen Stadı'nı yenilemek için beklediği krediyi henüz alamadığını ve Atatürk Olimpiyat Stadı'nda sorunlar yaşadığına dikkat çeken Sarıgül, stadın bugünkü yerine kulübe gelir sağlayacak tesisler yapıp Ali Sami Yen'in Maslak'a taşınması önerisiyle ilgili şunları söyledi: "Ali Sami Yen Stadı'nın önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen kredinin ardından yıkılması bekleniyor. Fakat bu kredi henüz kesin değil, muhtemelen önümüzdeki yıl mayıs ayını da bulabilir. Ali Sami Yen Stadı'nın yerinin değiştirilmesiyle ilgili projemi 20 gün askıya aldım. Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'la görüşerek hayata geçirmeye çalışacağım. Spor kulüpleri kendi ayakları üzerlerinde durabilecekleri, gelir getirecek uygulamalar yapamazsa 3-5 yıl sonra ne yazık ki karanlık insanların eline geçer ve o zaman futbol keyfimiz kalmaz. Stadın taşınması Galatasaray ve Türkiye'yi kurtaracak bir proje." (Spor Servisi)