'Camianın dibine bomba konuluyor'

Galatasaray'da futbol ikinci planda kaldı. Geçen yıl takımın transfer yapamamasını, bu yıl Gerets'in sözleşmesini, önemli oyuncuların performansını tartışan Sarı-Kırmızılı kulüp artık bu tip tartışmaları geride bıraktı.

İSTANBUL - Galatasaray'da futbol ikinci planda kaldı. Geçen yıl takımın transfer yapamamasını, bu yıl Gerets'in sözleşmesini, önemli oyuncuların performansını tartışan Sarı-Kırmızılı kulüp artık bu tip tartışmaları geride bıraktı. Şimdi Galatasaray'ın gündemdeki tartışma konusu 'liseliler-alaylılar çekişmesi'. Önceki gün oynanan Trabzonpor maçıyla birlikte bu tartışma doruğa çıktı.
Galatasaraylı yöneticiler Celal Gürcan ve Şükrü Ergün ikilisinin geçtiğimiz hafta Galatasaray Lisesi'nin önünde poz vererek "Kulüp bizimdir" açıklamasını yapması gerginliğe tribünleri de dahil etti. Trabzonspor maçı öncesi Galatasaraylı taraftarlar 'liseliler' aleyhinde pankartlar açtı, sert tezahüratlar yaptı. İddialara göre bir yanda Adnan Polat'ın başını çektiği 'alaylı' grubu yer alıyordu, bir yanda yönetimde Celal Gürcan ve Şükrü Ergün gibi temsilcileri bulunan 'liseliler'...
Ergün: Liseliler sayıca daha az
Taraftarın tepkisine maruz kalan 'liseliler'den Şükrü Ergün bir açıklama yaparak Trabzonspor maçındaki protestoların tehlike sinyali olduğunu söyledi. Taraftarların protestolarını demokratik bir tepki olarak gördüğünü belirten Ergün, kendisini asıl üzenin 'liseli-alaylı' ayrımının yapılması olduğunu dile getirdi.
Galatasaray taraftarlarının yanlış yönlendirildiğini ifade eden Şükrü Ergün, şunları söyledi: "Bakıldığında, yönetim kurulunda liseliler üçte bir oranında. Kulüp üyelerine bakıldığında yine liseli sayısı az. Son 30 yılda Galatasaray'da başkanlık yapanlara baktığımızda da liseli olmayanların çoğunlukta olduğunu görürüz. Dolayısıyla Galatasaray tribünlerine suni bir ayrımcılığın tohumları ekilmeye çalışılıyor. Bu, camianın dibine ateş yakmak, bomba koymak gibidir."
Protesto gösterileriyle Trabzonspor maçına damga vuran 'ultrAslan Taraftar Grubu' ise tepkilerinin istenmeyen sonuçların alınmasına değil, köhnemiş bir zihniyetin yeniden hortlatılmasına olduğunu açıkladı. (Spor Servisi)