'Camiaya tebrikler ama yönetime değil'

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Fenerbahçe derbisi öncesinde bir basın toplantısı düzenleyerek Fenerbahçe'nin şampiyonluğundan sonra derbide Galatasaray'ın nasıl bir tutum içinde olacağına dair açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Fenerbahçe derbisi öncesinde bir basın toplantısı düzenleyerek Fenerbahçe'nin şampiyonluğundan sonra derbide Galatasaray'ın nasıl bir tutum içinde olacağına dair açıklamalarda bulundu. Galatasaray Store Çadırı'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Polat, kamuoyunda oluşan şampiyon Fenerbahçe'nin Ali Sami Yen Stadı'nda alkışlanması isteğine değinerek, "Nereden geldi bilmiyorum? Biz geçen sene şampiyon olduğumuz vakit Fenerbahçe, 100 yıllık dostumuz olmasına rağmen bırakın alkışı ve tebriği, internet sitelerinde dahi tek kelime edilmedi. Biz Fenerbahçe camiasının ve taraftarının şampiyonluğunu kutluyoruz ama yönetim için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Çünkü fair-play ruhu içinde kazandıklarını düşünmüyoruz. Medyaya yansıyan haberlerini tekrar düşünürseniz, neden fair-play içinde şampiyon olamadıklarını görürsünüz" dedi.
Alkışlama olayının tamamen futbolcuların tercihi olacağını belirten Sarı-Kırmızılı yönetici, "Biz futbolcularımıza rakibini talimatla alkışlatma anlayışı olan bir yönetim değiliz. Ama oyuncularımdan aldığım bilgiye göre böyle bir şeyin olmasını beklemiyorum. Biz en iyi şekilde ağırlayıp, maçı oynayıp göndermeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
Fenerbahçe yöneticilerinin ve taraftarlarının gönül rahatlığıyla maça gelebileceğini ifade eden Polat, "Beşiktaş-Fenerbahçe maçında olduğu gibi stadımızın koridorlarında polis olmayacak. Hiçbir takımın futbolcusu, yönetici veya görevlisi Ali Sami Yen Stadı'nda tacize uğramamıştır. Her türlü önlem alınmıştır" dedi.
İlanla istifa çağrısı
Kolaylıkla şampiyonluğa ulaşılabilecek bir sezonu başarısız geçirdiklerini söyleyen başkan yardımcısı, federasyona bağlı kuruluşların aleyhlerinde önemli hatalara imza attığını vurgulayarak şöyle konuştu: "PFDK, Tahkim Kurulu ve Merkez Hakem Kurulu'nun şampiyonluğumuza mal olan hataları olmuştur, ama hiçbir zaman kan davasına dönüştürmedik. Rakiplerin yaptığı gibi hakaret ve ithamda bulunmuyoruz. Fenerbahçe yönetimi galip geldikçe, başarılı oldukça centilmen oluyor. Aksi durumlarda ne hale geldiklerini görüyoruz."
Öte yandan Sarı-Kırmızılı takımın başkanı Özhan Canaydın, bir grup taraftar tarafından gazete ilanı aracılığıyla istifaya davet edildi. (Spor Servisi)