Canaydın barış istedi

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, şu anda Avrupa'da onuncu, dünyada ise yirminci sırada olduklarını ifade ederek, "Hedefimiz Avrupa'da ilk 8 içinde sürekli olarak yer almak" dedi.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, şu anda Avrupa'da onuncu, dünyada ise yirminci sırada olduklarını ifade ederek, "Hedefimiz Avrupa'da ilk 8 içinde sürekli olarak yer almak" dedi. Canaydın ve yöneticiler, spor servisi yöneticileri ve yazarlarına, göreve gelişlerinin 1. yılı nedeniyle bir yemek verdi. Fatih Terim'in de katıldığı toplantıda konuşan Canaydın, dünya futbolunda şu anda bulundukları durumla herkesin iftihar etmesi gerektiğini ifade ederek, Galatasaray'ı dünya kulübü yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
Canaydın, kendi camiasından tepkiler almasına karşın fair-play için çaba harcadığını söyleyerek "Bu kanı, döğüşü ve düşmanlığı yok edelim. Ben camiamdan tepki almak uğruna bu yola baş koydum. Üç büyük kulüp olarak artık her derbi maçtan önce birbirimizi arayıp başarılar diliyor, maçtan sonra da tebrik ediyoruz. Bunu gelenek haline getirdik" diye konuştu.
Canaydın, idari yapı olarak profesyoneleşmeyi ön plana aldıklarını anlatarak, ilk olarak da futbol takımını Fatih Terim'e emanet ettiklerini hatırlattı. Terim'in iki yıl gibi kısa bir süre sonra yeniden Galatasaray'da çalışmaya başladığını belirten Canaydın, "1996 ve sonrasını hatırlayın. Tarih tekerrürden ibarettir. Biz de tarihi yeniden tekerrür etmesini sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.
İsmail Gökçek'in jübilesi
Canaydın, 3. Lig 5. Grup'ta mücadele eden Beylerbeyi'nı aldıklarını ifade ederek, takımda yer bulamayan genç oyuncuların burada oynatılacağını dile getirdi. Senegal'de bir takımı alma çalışmalarının da sürdüğünü belirten Canaydın, "Ajax madeline doğru gidiyoruz. Buralardan yetişen sporcular Galatasaray'ın geleceği olacak. Altyapıdan dört oyuncumuz da ileride Galatasaray formasını diyecektir" dedi.
Öte yandan Fatih Terim, Trabzonspor ile bugün yapacakları İsmail Gökçek'in jübile maçına as oyuncularla başlayacaklarını açıkladı. Terim, ancak maç içinde daha önce görev vermediği genç futbolculara da şans tanıyacağını söyledi. Terim, "İnşallah bu jübile İsmail'e katkı olur. Yalnızca Galatasaray ve Trabzonsporlular'ı değil tüm futbolseverleri bu maça bekliyorum" diye konuştu. Ali Sami Yen'de oynanacak olan karşılaşma 20.30'da başlayacak.