Canaydın başkan, Cavcav isyanlarda

Kulüpler Birliği Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ikinci kez başkanlığa seçildi.

ANKARA - Kulüpler Birliği Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ikinci kez başkanlığa seçildi. Vakfın Balgat'taki binasında yapılan ve Süper Lig'de mücadele eden tüm kulüplerin temsilcilerinin katıldığı toplantıda, 12 kulübün oyunu alan Canaydın, ikinci kez bu göreve getirildi. Diğer aday Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'a ise beş oy çıkarken, bir oy da çekimser kullanıldı. İlhan Cavcav'ın, kendisinin yanı sıra Oftaşspor, Ankaragücü, Denizlispor ve Gaziantepspor'dan oy aldığı öğrenilirken, tek çekimser oyu ise Sivasspor'un verdiği bildirildi.
Genel kurul salonunu oldukça sinirli bir şekilde terk eden Cavcav, 30 yıldır kulüp başkanlığı görevinde bulunduğunu belirterek, "Özellikle sayın Canaydın döneminde, gerek mali, gerekse idari anlamda Kulüpler Birliği'nde en ufak bir ilerleme olmadı. Sayın Canaydın'ın da bugüne kadar başkan adayı olup olmayacağı belli değildi. Çok sayıda kulüpten özellikle benim başkan olmam yönünde teklif aldım. Bir dönem için başkanlık yapabileceğimi ifade ettim. Ancak bana teklifte bulunan arkadaşlar sonra fikir değiştirdi" diye konuştu.
Onursal başkanlığa ret
Başkan Canaydın'ın kendisine Kulüpler Birliği Onursal Başkanlığı'nı teklif ettiğini dile getiren Cavcav, "Ben zaten 30 yıldır Türk futbolunun içerisindeyim. Türk futbolunun onursal başkanıyım. Öyle bir sıfata ihtiyacım yok. Bundan böyle Kulüpler Birliği Vakfı diye bir vakfı tanımıyorum. Benim için bitmiştir. Sayın Canaydın ve diğer kulüplere hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.
Galatasaray Kulübü Başkanı Canaydın ise kendisine oy veren kulüplere teşekkür ederek, "Yeni dönemde kulüpler bana teveccüh gösterdi. Bir hafta içerisinde ilk toplantımızı yapacağız. Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyatmaz benim yardımcılıklarımı yapacaklar" dedi. (Spor Servisi)