Canaydın: Çok güzel bir stat olacak

Seyrantepe ihalesinin ilk etabının tamamlanmasının ardından Galatasaray TV'ye konuşan başkan Özhan Canaydın, "Çok az bir zaman kaldı. Temel atma töreniyle beraber biz de bir 'oh' çekmiş olacağız. Çok güzel bir stat olacak" dedi.

İSTANBUL - Seyrantepe ihalesinin ilk etabının tamamlanmasının ardından Galatasaray TV'ye konuşan başkan Özhan Canaydın, "Çok az bir zaman kaldı. Temel atma töreniyle beraber biz de bir 'oh' çekmiş olacağız. Çok güzel bir stat olacak" dedi.
Canaydın, bu etapta beş firmanın dosyalarını, yazılı tekliflerini verdiğini hatırlatarak, "Şimdi asıl önemli etabın, cuma günü olacağı deklare edildi. O açık ihalede TOKİ, ya bu beş firmanın hepsini ya da dosyalarına, fiyatlarına göre seçtiklerini çağıracak. Orada açık pazarlık yapılacak. Pazarlığın sonunda son bir şans daha var. En son yazılı teklifi verecekler. O gün, o da açılacak ve ihaleyi kazanan müteahhit belli olacak. Bu etabı atlattıktan sonra, 10-15 gün içinde sözleşme imzalanmış olacak. Sonra da müteahhit, inşaat için çalışmalara başlayacak" diye konuştu. Galatasaray Başkanı stadın belirlenen tarihten önce bitebileceğini dile getirdi. Lincoln'ün attığı golden de övgüyle söz eden Canaydın şöyle konuştu: "Çok güzel bir goldü. Orada oturan futbolcular, federasyon temsilcileri ve diğer misafirlerle beraber, hepimiz aynı duygular içinde o güzel golü alkışladık." (Spor Servisi)