Canaydın çok umutlu

Şampiyonlar Ligi'nde Real Sociedad ile karşılaşacak olan Galatasaray'da bu maç öncesi başkan Özhan Canaydın umutlu konuştu.

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi'nde Real Sociedad ile karşılaşacak olan Galatasaray'da bu maç öncesi başkan Özhan Canaydın umutlu konuştu. Canaydın, Almanya'daki Juventus karşılaşması gibi güzel bir oyun sergileyeceklerine ve Galatasaray'ın hedefine varacağına inandığını
belirterek, "İspanya'da seyirci desteği olmayabilir, ama Galatasaray takımı tecrübesiyle onu da atlatacaktır. İyi netice alacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Galatasaray'ın 21 kişilik İspanya kafilesinde şu futbolcular yer alıyor: Aykut, Mondragon, Bülent, Orhan, De Boer, Arif, Berkant, Batista, Ümit, Hakan Şükür, Hasan Şaş, Cihan, Volkan, Petre, Abdullah, Prates, Tamas, Sabri, Hakan Ünsal, Ergün, Suat.
Galatasaray, hafta sonu İstanbulspor ile yaptığı ve 3-1 yenildiği karşılaşmada taraftarlarının sahaya çakı atması ve bu çakının Balili'ye isabet etmesi nedeniyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Ayrıca, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in de maç sonrası Tahkim Kurulu ve PFDK ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle ceza alabileceği kaydedildi. Federasyon yetkilileri, Galatasaray'ın 2.5 milyar liralık para cezasının yanısıra ayrıca 1 maç saha kapatma cezasıyla da cezalandırılabileceğini belirttiler. Teknik direktör Fatih Terim'e ise 30 güne kadar hak mahrumiyeti cezası verilebileceği dile getirildi.
Galatasaray'ın Real Sociedad ile oynayacağı maçı Norveçli hakem Terje Hauge'nin yöneteceği açıklandı. Sarı-Kırmızılılar, Sociedad maçı öncesi son çalışmasını, yerel saatle 18.00'de Anoeta Stadı'nda gerçekleştirecek. (Spor Servisi)