Canaydın: İkimiz bir fidanın...

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, taraftarla bir bütün olduklarını vurgulayarak "Taraftar olmadan Galatasaray olmaz, Galatasaray ismi olmadan taraftarı olmaz" dedi.

İSTANBUL - Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, taraftarla bir bütün olduklarını vurgulayarak "Taraftar olmadan Galatasaray olmaz, Galatasaray ismi olmadan taraftarı olmaz" dedi. Özellikle yurtdışında gördüğü ilginin kendini duygulandırdığını söyleyen Canaydın, "İstanbul'daki seyircimizle zaman zaman problemlerimiz oluyor. Çünkü onlar olayları daha canlı yaşıyorlar. Bunları da aşacağız. Galatasaray taraftarıyla bir bütündür" diye konuştu.
Beş maçlık cezayla ilgili Canaydın ve ekibi bir çözüm düşünmüş. Yeni sezonda kendi sahasındaki ilk beş maçını seyircisiz oynayacaklarını hatırlatan Canaydın, taraftar ve takımın kaynaşması için üç özel maç yapacaklarını söyledi. Kombine biletlerin satışı konusunda taraftarlarına güvendiklerini belirten Canaydın, "Galatasaray taraftarına güveniyoruz. Transferlerimizi yaptık. İnşallah güzel bir sürpriz daha yaratabiliriz" ifadelerini kullandı.
'Ataklarımız biraz geç oldu'
Canaydın, planladıkları işlerin şanssızlık nedeniyle geciktiğini, ancak yavaş yavaş her şeyin yerine gelmeye başladığını ifade etti. Gecikmenin, camia içinde paniğe neden olduğunu anlatan Canaydın, bir anlamda özeleştiri de yaparak sözlerini şöyle tamamladı: "Bütün ataklarımız biraz geç kaldı. Ama yavaş yavaş yerine geliyor. Su Ada süper bir yatırım oldu. Belki de Avrupa'nın deniz üstündeki en önemli tesislerinden oldu. Yeni stadın temeli atılacak. Transferler istediğimiz şekilde oldu. Sevenimiz de olacak, sevmeyenimiz de. Biz görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz." (Spor Servisi)