'Canaydın, liseli-lisesiz ayrımı yok diyemez'

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Uras, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve yönetim kurulunu ağır bir şekilde eleştirerek, "Galatasaray, toplumu hayallerle uyutuyor" dedi.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Uras, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve yönetim kurulunu ağır bir şekilde eleştirerek, "Galatasaray, toplumu hayallerle uyutuyor" dedi. 84 yaşındaki Uras, kulüpte ahenksiz bir yönetim anlayışı bulunduğunu ve yöneticilerin birbirlerinden uzakta olduğunu iddia ederek, "Seçildikten 3-5 ay sonra yönetimden ayrılıyorlar. Bir düzen yok, birlikte çalışma adabı yok. Dolayısıyla birlik yok. Bu, futbol takımına da sirayet ediyor" diye konuştu.
Uras, liseli-lisesiz ayrımıyla ilgili de bir anısını anlatarak böyle bir çekişmenin var olduğunu savundu: "Fazla oynamamasına rağmen basketbol takımından Canaydın'ı tanırdım. Terbiyeli bir çocuktu. Bir gün odama Özhan Canaydın'ı getirdiler. Yönetim kurulu listesini yapıyorduk. Genç arkadaşları almak istiyordum. Bana birdenbire, gayet ciddi bir tavırla, 'Ali Ağabey, seni severim, ama Galatasaray başkanı olarak kabul edemem' dedi. Nedenini sordum, 'Sen mektepten mezun değilsin, mektepli olmayan bir insanın Galatasaray başkanı olması mümkün değil' dedi. Ben de 'Senin gibi eğitilmiş bir insanın böyle bir laf söylemesi mümkün değil, kapı burada, siz gidebilirsiniz' dedim."