Canaydın: Ulusoy'un durumu üzücü

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Fenerbahçe Kulübü'nün bugün UEFA Kupası'ndaki AZ maçını izlemeye gideceğini söyleyen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a karşı yayımladığı bildiriyi üzücü bulduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Fenerbahçe Kulübü'nün bugün UEFA Kupası'ndaki AZ maçını izlemeye gideceğini söyleyen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a karşı yayımladığı bildiriyi üzücü bulduğunu söyledi.
Delta Ofis Mobilya tarafından Swissotel'de düzenlenen 'Ayın ve Yılın Hakemi' jüri toplantısına konuk olarak katılan Özhan Canaydın, burada davetlilerin sorularını yanıtladı. Fenerbahçe Kulübü tarafından Haluk Ulusoy'un AZ maçına gelmemesinin daha uygun olacağı yönünde yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine Canaydın, "Futbol Federasyonu Başkanı, Türkiye'de futbolun başındaki insandır. Federasyon başkanı gitmek istediği her maça gider. Önceden haber verme ihtiyacı da yoktur. Protokol tribünü Türkiye'de devletin kontrolündedir. Böyle bir bildiriyle federasyon başkanının muhatap olması üzücü. Değerlendirme yapılması imkânsız ve mantıksız. Türkiye'de futbolun başındaki insan bir kulübün Avrupa maçına gidemiyorsa üzücü olur. Bu durumun düzeleceğini düşünüyorum" dedi.
'Yıldırım'la sorunum yok'
Canaydın'a yöneltilen soruların bir diğer konusu da ezeli rakipleri Fenerbahçe ile olan ilişkileriydi. Sarı-Lacivertlilerle aralarının her geçen gün daha keskin çizgilerle ayrıldığı şeklindeki görüşlere katılmadığını belirten Canaydın, Aziz Yıldırım ile aralarının kötü olduğu yönündeki iddiaları da kesin bir dille yalanladı. Ankaraspor Başkanı Hilmi Gökçınar'ın düğününde Yıldırım ile bir araya gelmekten kaçındıkları yönündeki bir soru üzerine Canaydın, o günü şu cümlelerle anlattı: "Davete gittim, 47 numaralı masada Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüp başkanları olarak bir aradayız. Gittiğimde Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören gelmişti. Daha sonra öğrendim Aziz Yıldırım masasının değiştirilmesini isteyerek bir arkamızdaki masaya oturmuş. Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'le selamlaşmak üzere o masaya gittiğimde ise Aziz Yıldırım oradan ayrıldı. Benim bir sorunum yok. Her zaman elimi uzatır, her zaman sarılırım. Bu işleri fazla zorlamamak lazım. Birbirimizin maçlarına da yine gideriz ama önce yaralarımızı saralım, çolak ya da bacaksız kalmayalım."
Sarı-Kırmızılı başkan, Turkcell Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı için de, önemli bir mücadele yaşadıklarını kaydederek, "Geçen sezon da ilk yarıyı rakibimizin gerisinde tamamlamıştık. İnanıyorum ki tarih tekerrürdür. Bu sene inşallah yine hedefimize ulaşırız" ifadesini kullandı. (aa, Spor Servisi)