Canaydın ve Bilge'ye ödül

Dünya Fair Play Konseyi (CIFP), Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve eski şampiyon güreşçilerden Gazanfer Bilge'yi, 2002 Dünya Fair Play Ödülü'ne layık gördü.

PARİS - Dünya Fair Play Konseyi (CIFP), Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve eski şampiyon güreşçilerden Gazanfer Bilge'yi, 2002 Dünya Fair Play Ödülü'ne layık gördü. Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan konsey toplantısında, üyeler, Canaydın'ı fair play davranış dalında, 1948 Londra Olimpiyat Oyunları Şampiyonu Gazanfer Bilge'yi de fair play çalışma ve özveri dalında birinci seçti.
Canaydın, Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye 6-0 yenildiği maçta Sarı-Lacivertli takımın gollerini alkışlayarak örnek davranışta bulunduğu
için Kutlama Mektubu'na değer görülürken, Bilge de güreş hayatından sonra ülke çocuklarının yetişmesi için açtığı spor okulları ve topluma yaptığı yatırımlar nedeniyle Şeref Diploması ödülü aldı. Canaydın ve Bilge, 28-29 Kasım'da İsviçre'nin Lozan kentinde Olimpik Müze'de düzenlenecek törenle ödüllerini alacak. Dünya Fair Play Konseyi'nde Türkiye'yi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi Başkanı Erdoğan Arıpınar ile Dünya Spor Yazarları Birliği Başkanı ve TMOK Genel Sekreteri Togay Bayatlı temsil ediyor. (Spor Servisi)