Canaydın yönetimine suç duyurusu

Galatasaray Sportif hissedarı QVT Financal LP, Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Canaydın ve bazı yöneticiler hakkında dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İSTANBUL - Galatasaray Sportif hissedarı QVT Financal LP, Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Canaydın ve bazı yöneticiler hakkında dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Şirketin avukatı Münci İnci tarafından yapılan yazılı açıklamada, müvekkili fonun, Galatasaray Sportif AŞ'de yüzde 17 civarında hissesi bulunduğunu belirtti. İnci, Galatasaray yönetiminin daha önce halka arz sırasında ve sonrasında Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığı başvurularda Galatasaray Sportif AŞ'nin sadece gelir elde eden bir şirket olduğunu, yatırımcılar için cazip bir yatırım olduğunu defalarca açıkladığını öne sürerek, şirket hisselerini halka arz ettiğini belirtti.
İnci'nin açıklaması şöyle: "Bu birleşmenin hukuka aykırı olduğunu gerek müvekkilim şirketi gerekse binlerce küçük yatırımcıyı zarara sokacağını, bu nedenle birleşme talebinin reddedilmesini, kabul edilecekse hisse senetlerinin İMKB'de işlem gördüğü en yüksek bedelle çağrı mükellefiyeti getirilmesini SPK'dan talep etmiş ve Galatasaray'ın birleşme kararına itiraz etmiş bulunmaktayız. Konu SPK yönetimi tarafından incelenmektedir. Müvekkilim şirketin isteği üzerine, Galatasaray yöneticilerinin beyan ve kararlarının suç teşkil edip etmeyeceği konusunda hukuk büromuz tarafından yapılan incelemelerde TCK'nın 157 ve 158 maddelerindeki suçların oluştuğu kanaatine vararak başta Başkan Özhan Canaydın olmak üzere, bizce suç teşkil eden fiile iştiraki bulunduğunu tespit ettiğimiz bazı yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur." (Spor Servisi)