Canaydın Youla'yı istedi

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'dan Youla'yı resmen istedi. Canaydın, dün sabah sürpriz bir şekilde Ankara'ya gelerek Cavcav'ı fabrikasında ziyaret etti ve teknik direktör Fatih Terim'in alınmasını istediği Youla'nın transferinde kolaylık sağlanmasını istedi.
Haber: NECMİ KEPÇETUTAN / Arşivi

ANKARA - Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'dan Youla'yı resmen istedi. Canaydın, dün sabah sürpriz bir şekilde Ankara'ya gelerek Cavcav'ı fabrikasında ziyaret etti ve teknik direktör Fatih Terim'in alınmasını istediği Youla'nın transferinde kolaylık sağlanmasını istedi. Cavcav'ın yanı sıra, basın sözcüsü Enis Safi'nin de katıldığı toplantıda, Sarı-Kırmızılı ekibin başkanının talebine, başkent ekibi başkanı, "Buraya kadar gelip bu transferi konuşmanız büyük incelik. Ancak biz gelecek yıl şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturuyoruz. Teknik direktörümüzün de isteği doğrultusunda Youla vazgeçemeyeceğimiz bir oyuncu. 2007 yılına kadar da sözleşmesi var. Burada paradan çok prensipler önemli" karşılığını verdi. Canaydın ise Cavcav'ın değerlendirmesini saygıyla karşıladığını belirterek, "Sizden söz rica ediyorum. Eğer Youla'nın transferi gündeme gelirse öncelik Galatasaray'ın olsun" şeklinde konuştu.
Öte yandan her gün yeni bir yabancı oyuncunun isminin ortaya atılması Fatih Terim'i kızdırdı. Dün sabah tesislere girişte basın mensuplarıyla sohbet eden tecrübeli hoca, "Lütfen daha dikkatli olun. Yazdığınız isimlerle hem bizi, hem kendinizi zor durumda bırakıyorsunuz. Albertini'yle görüşmedim bile. Ancak İtalyan futbolcuyu almışız gibi ifadeler kullanılıyor. Lütfen daha dikkatli olalım" isteğinde bulundu.
Erkasap'tan açıklama
Fatih Terim'in yardımcısı Müfit Erkasap ise Galatasaray'ın mukavelesi süren oyuncularla görüşme yapmayacağını belirterek, "Serhat ve Okan'dan görüşme talebi geldi. Galatasaray gibi bir kurumun adını kimseye kullandırtmayız. Umarım yaptıkları açıklamalar doğru değildir. Zira ikisi de genç oyuncu ve yıllarca top oynayacaklar" diye konuştu. Galatasaray'ın Hakan Şükür ile ilgilenmediğini de söyleyen Müfit Erkasap, "Zaten böyle bir talep de gelmedi. Hakan kendini hem Türkiye'de, hem de Avrupa'da kanıtlamış bir oyuncu. Böyle bir istek olursa oturup konuşulur" açıklamasında bulundu.