Canaydın'a zehir zemberek mektup

Artık yılan hikâyesine dönen, Kayserisporlu Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'un 'üç büyükler'e transferi konusunda, Kayseri cephesinde sinirler giderek geriliyor.

KAYSERİ - Artık yılan hikâyesine dönen, Kayserisporlu Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'un 'üç büyükler'e transferi konusunda, Kayseri cephesinde sinirler giderek geriliyor. Mehmet Topuz'un sözleşmesini uzatarak tartışmanın yarısını sona erdiren Sarı-Kırmızılı ekip, golcü oyuncu Gökhan Ünal konusunda ise halen sıkıntılı. Bu oyuncunun satılık olmadığını defalarca dile getiren Kulüp Başkanı Recep Mamur, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın bu futbolcuya kendilerinden habersiz teklif götürmesi üzerine küplere binerken, telefonla ulaşamadığı Canaydın'a zehir zemberek bir mektup gönderdi.
Özhan Canaydın'la karşılaşmamak için Kulüpler Birliği'ndeki ikinci başkanlık görevini de bırakmaya hazırlanan Mamur, Kayserispor adına yazdığı mektupta, "Bilmenizi isteriz ki; defalarca karşılıklı görüşmemizde Gökhan Ünal'ı satmayacağımızı belirtmemize, bunca dostluğa ve Anadolu anlayışı ile, ağabey-kardeşliğe, rağmen mukavelesi devam eden oyuncumuzla bizim rızamız olmadan görüşmek, avam ifadeyle onu ayartmaya çalışmak ne yukarıda saydığımız ikili ilişkilerimize ne de Galatasaray kulübünün büyüklüğüne yakışmıştır" dedi.
Mektupta ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Kayserispor olarak bizim de 'büyük kulüp' dediğimiz Galatasaray'dan bu tanıma uygun davranış beklemek en doğal hakkımızdır. Büyüklüğe uygun olmayan, hatta etik bulmadığımız bu davranış, 100. yılda üretilen asaletten alıp götürmekten başka bir şey değildir. Bu durum, Galatasaray Kulübü'ne oyuncu dahil hiçbir şey kazandırmayacaktır."
'Gökhan'ın sözleşmesi 2009'a kadar'
Kayserispor Başkanı Recep Mamur, dün katıldığı Erciyesspor Kulübü kongresinde de bir açıklama yaparak, Gökhan Ünal konusunda Galatasaray'ın tüm girişimlere karşın hâlâ ısrarcı olmasına bir anlam veremediklerini, olayın artık taciz boyutuna taşındığına dikkati çekerek, "Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'u defalarca satmayacağımızı söylediğimiz halde bu oyuncularımızdan özellikle Gökhan konusunda dost ve kardeş bildiğimiz, bugüne dek iyi ilişkiler içinde olduğumuz Galatasaray kulübünden büyüklüğüne yakışır bir davranış beklerdik. Ancak, ortaya çıkan manzara artık taciz boyutuna ulaşmış, 2009 yılına kadar sözleşmesi bulunan bu oyuncumuza baskı ve ayartma yöntemleri uygulanmıştır. Bu davranışı ve yapılan girişimleri kınıyoruz" dedi.
Bu arada Kayserispor İkinci Başkanı Türker Horoz, Galatasaray'ın son olarak kendilerinden Hasan Şaş, Necati ve Sabri'den biri ile 2 milyon avroya karşılık Gökhan Ünal'ı almak istediklerini söyledi. Horoz, "Gökhan Ünal'la yeni konuştuk. Kendisinin medyada yer alan sözlerinin büyük bölümü çarpıtmadır" diye konuştu.