Canaydın'dan stat müjdesi

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, taraftarlara müjde vererek, yeni Ali Sami Yen Stadı projesi için gerekli kredinin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, taraftarlara müjde vererek, yeni Ali Sami Yen Stadı projesi için gerekli kredinin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Kanal D'de pazar gecesi yayınlanan 'Teke Tek' programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Canaydın şöyle devam etti: "Krediyi verecek ABD şirketi, ekspertizlerini Türkiye'ye gönderdi ve her türlü işlemler tamamlandı. Bu yıl içinde stat olayını çözeceğimize inanıyoruz."
Canaydın, teknik direktör Fatih Terim'e güvenoyu vererek, "Teknik heyet ve futbolculardan memnunum. Terim ben olduğum müddetçe, takımın başında kalacaktır. 'İstifa ediyorum', demedikçe teknik direktörümüz kendisidir. Ayrıca, bunu bana söyleme hakkına da sahip değildir, çünkü onunla kader birliği ettik, Galatasaray'ı eski, şaşaalı günlerine döndürmek için bu yola baş koyduk. Yeni bir oluşum içinde olduğumuz için sıkıntılı günler yaşıyoruz. Dünya kulübü olmak için biraz daha zamana ihtiyacağımız var. Kimse endişeye kapılmasın, Galatasaray eski günlerine dönecektir" ifadesini kullandı.
Takım içinde son günlerde yaşanan centilmenlik dışı olayları kendilerinin de gördüğünü belirten Canaydın, bunların cezasını, kulüp bünyesinde verdiklerini anlattı. Başkan Canaydın, Galatasaray kulübünün bugünkü borcunun 107 milyon dolar olduğunu sözlerine ekledi. (Spor Servisi)