Çankaya Belediyesi 4. turda

Hentbolda Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda mücadele eden Çankaya Belediyespor, üçüncu tur rövanş maçında Sırbistan Karadağ'ın Lovcen Osigurance Cetinje takımını 21-18 yenerek dördüncü tura yükseldi.

ANKARA - Hentbolda Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda mücadele eden Çankaya Belediyespor, üçüncu tur rövanş maçında Sırbistan Karadağ'ın Lovcen Osigurance Cetinje takımını 21-18 yenerek dördüncü tura yükseldi. 20-20 biten ilk maçın rövanşı Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda oynandı. Büyük çekişmeye sahne olan ilk yarıyı Başkent ekibi 10-9 önde tamamladı.
İkinci yarıda üstün bir oyun ortaya koyan Çankaya Belediyespor, özellikle Sergei, Ramazan, Taner ve Oleksandr ile sayılar buldu ve maçtan 21-18 galip ayrılarak adını dördüncü tura yazdırdı. Ev sahibi ekipte en skorer isim, 5 sayı kaydeden Sergei olurken, Ramazan 4, Taner ve Oleksandr 3'er sayı üretti. Konuk ekip Lovcen'de ise Rudoviç'in 6, Petkoviç'in ise 5 sayısı galibiyete yetmedi. Bu arada, Çankaya Belediyespor'dan Semih ve Taner maçta diskalifiye oldular. (Spor Servisi)