'Canla başla mücadele etmeliyiz'

'Canla başla mücadele etmeliyiz'
'Canla başla mücadele etmeliyiz'
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ligde kalan haftaların üst düzeyde maçlara sahne olacağını belirterek, avantaj elde etmek için İstanbul Başakşehir maçını kazanmak istediklerini söyledi.

Hikmet Karaman, bu sezon lige verilen her aradan sonra kötü başlangıçlar yaptıklarını vurgulayarak, bu gidişe İstanbul Başakşehir maçında son vermek istediklerini söyledi.

Tecrübeli teknik adam, "Şimdi geleceğe bakıyoruz. Alacağımız bir galibiyetle birlikte çıkışa geçmek zorundayız. Bunun için de Başakşehir maçını kazanmalıyız. İki taraf açısından da zor ama keyifli bir mücadele olacak. Kazanmak istiyoruz, aslında buna mecburuz. Bu bilinçle sahaya çıkarak maçı kazanacağız" dedi.

Ligde kalan haftaların üst düzeyde maçlara sahne olacağını ifade eden Karaman, "Her takım teknik olarak ne kadar üst düzeyde olursa olsun, sahada canla başla mücadele etmek zorunda. Bunu biz de en üst düzeyde yapmak zorundayız. Aksi halde başarılı olamayız. Futbolcularımız varını yoğunu ortaya koymalı. 90 dakika boyunca canla başla mücadele etmeli. Bu mücadeleyi gösterecek güce sahibiz" diye konuştu.

KADRODA İKİ EKSİK

Çaykur Rizespor 'da İstanbul Başakşehir maçı öncesi rahatsızlığı bulunan Deniz Kadah ile sakatlığı bulunan Tevfik kadroda yer almadı. (DHA)