Çanlar Wenger için çalıyor

Çanlar Wenger için çalıyor
Çanlar Wenger için çalıyor
1996 yılından beri Arsenal'i çalıştıran Arsene Wenger, Fenerbahçe maçına birkaç gün kala futbol hayatının en kötü dönemini yaşıyor. İngiliz taraftarlar, kulübün parasını harcamadığı için Arsene Wenger'in kontratının uzatılmamasını istedi

LONDRA - Arsenal'da en uzun süre görevde kalan teknik direktör olarak şöhret yapan Fransız hoca, kulübün bankasında para olduğu halde yeni futbolcular transfer etmediği için, kulübün resmi taraftarlar kuruluşu Arsenal Taraftarlar Vakfı (AST) tarafından kontratının uzatılmaması istendi.

İnternet sitelerinde bildiri yayınlayan AST, transferlerde para harcayıp takımı kuvvetlendirecek futbolcular almadığı için Arsene Wenger'in uygun teknik direktör olmadığını ileri sürdü.

Arsenal'in CEO'su Ivan Gazidis'in, kulübün, Arsene Wenger ile kontratını yenileme niyetini açıkladığı sırada taraftarların Arsene Wenger'i istememeleri Arsenal'i karıştırdı.

Bu yıl Arsenal'de 17. yılını geçirmeye çalışan Arsene Wenger, "Transfer edilecek iyi futbolcular bulursam tabii ki para harcarım. Para kulübün parası. Bu para harcanmak için hesapta duruyor" diyerek eleştirilere yanıt verdi.

Bir an önce iyi futbolcu transferi yapmak baskısıyla karşı karşıya kalan 68 yaşındaki Arsene Wenger'in, kulübe kazandırdığı 11 kupa bir anda unutuldu. Arsene Wenger'e "Profesör" lakabı takan taraftarlar şimdi onu istemiyor. Disiplini ile tanınan Fransız hoca, şimdi Fenerbahçe önünde Premier Lig'in ilk karşılaşmasında Aston Villa'dan yara alan futbolcularının moralini yükseltip, Türkiye 'den galibiyetle dönmek için tüm silahlarını Şükrü Saracoğlu'na taşıyacak.

Arsene Wenger, futbolcularının ilk maçta yenilgi üzüntüsünü unutup UEFA Şampiyonlar Ligi rüyalarını sürdürmeleri için telkine başladı. Sahada takımının seyirciyi eğlendirici futbol oynamasından yana Arsene Wenger'in hücuma ağırlık vereceği bildirildi. (dha/FARUK ZABCI)