Çapa: Anderlecht küçümsenecek takım değil

Uzun yıllar boyunca Belçika'da teknik direktörlük yapan Gençlerbirliği çalıştırıcısı Fuat Çapa, Fenerbahçe'nin Anderlecht'i küçümsemesi durumunda hüsranla karşılaşabileceğini söyledi.

ANKARA - Uzun yıllar boyunca Belçika'da teknik direktörlük yapan Gençlerbirliği çalıştırıcısı Fuat Çapa, Fenerbahçe'nin Anderlecht'i küçümsemesi durumunda hüsranla karşılaşabileceğini söyledi. Türkiye'de Belçika futbolunun önemsenmediğini ve kalitesinin düşük görüldüğünü vurgulayan Çapa, "Fenerbahçe bu maçı rahat kazanır gibi bir hava var. Öyle olmayacağını benim gibi sizler de göreceksiniz. Anderlecht küçümsenecek bir takım değil. Yıllardır Belçika'da en fazla şampiyonluk elde etmiş, Avrupa kupası kazanmış bir takım" dedi.
Çapa, Anderlecht'in son iki-üç yılda özüne döndüğünü ifade ederek, "Tekrar seyirciyi coşturan futbol oynamaya başladılar. Bilhassa ileride oynayan oyuncuları çok kaliteli. Fenerbahçe iyi motive ve organize olur, rakibi küçümsemezse, şansları çok diye düşünüyorum. İnşallah Fenerbahçe kazanır" diye konuştu.
Fenerbahçe'den kimsenin Anderlecht'le ilgili olarak kendisini aramadığını anlatan Fuat Çapa, "Şu ana kadar benden bilgi istenmedi. İsterlerse yardımcı olurum. Öğrendiğim kadarıyla Arjantinli golcü Frutos oynamayacak. Bu Fenerbahçe için güzel haber. Büyük bir ihtimalle Tchiete oynayacak. İnanırlar ve rakiplerini küçümsemezlerse, Fenerbahçe'nin şansının yüzde 70-75 olduğunu söyleyebilirim" diyerek sözlerini tamamladı. (Spor Servisi)