'Çare Drogba', Gezi'den ödülle çıktı

'Çare Drogba', Gezi'den ödülle çıktı
'Çare Drogba', Gezi'den ödülle çıktı
Taksim'de başlayıp tüm Türkiye'ye yayılan Gezi olaylarına destek veren Fildişi Sahilli yıldız, Hakan Şükür'ün elinden ödül alacak.

Radikal.com.tr - İstanbul Sanayici ve İşadamları Derneği (İSİAD), Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla 18 Temmuz Perşembe günü İstanbul Grand Cevahir Hotel’de iftar yemeği düzenleyecek. İftar yemeği sonrasında düzenlenecek "7 Tepe'den 7 Kıta'ya Başarı Ödülleri" töreninde politikadan sanata, iş dünyasından spora kadar birçok alanda verilecek ödüller sahiplerini bulacak. İSİAD'a üye 700'e yakın sanayici ve iş adamının oylarıyla 'yılın sporcusu' seçilen Galatasaraylı futbolcu Didier Drogba, ödülünü AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün elinden alacak.

Drogba'ya ilginç benzetme


Yıldız futbolcu, Gezi Parkı olayları sırasında, 'Çare Drogba' şeklindeki duvar yazılarıyla birlikte Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının fotoğraflarını montajladığı bir kareyi Instagram hesabından paylaşmıştı. Galatasaraylı golcü ayrıca, "Şimdi İstanbul'da çok üzücü olaylar oluyor. Hayal kırıklığı içerisindeyim. Olayların en kısa süre içinde normale döneceğini umuyorum, kalbim sizinle" ifadelerini kullanmıştı.

Arda'dan G.Saray sorusuna yanıt


Gezi olaylarına destek veren Drogba'nın ödülü, bir bakanın da yer alacağı gecede, AK Parti milletvekili tarafından takdim edilecek. Ancak yıldız isim kadar şanslı olmayanlar da var. Zira Gezi Parkı'nda yaşananları ekrana getirmediği için NTV mikrofonunu yere atan Galatasaray'ın başarılı basketbolcusu Cenk Akyol'un, "bu tepkisi nedeniyle A Milli Takım aday kadrosuna alınmadığı" iddia ediliyor.