Carlos Arroyo, Galatasaray'dan ayrıldı!

Carlos Arroyo, Galatasaray'dan ayrıldı!
Carlos Arroyo, Galatasaray'dan ayrıldı!
Yönetime ödeme yapılması için bugüne kadar süre veren Carlos Arroyo, para ödenmezse yarın 06.30 uçağıyla geri döneceği tehdidinde bulundu. Galatasaray ise yıldız isme rest çekti. Bunun üzerine Porto Rikolu oyuncu, sosyal medya hesabı üzerinden takımdan ayrıldığını açıkladı.

Türkiye Basketbol Ligi'nde 9 Mart Pazartesi günü Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacak Galatasaray  Liv Hospital'da maddi kriz bitmek bilmiyor...   

Sarı-kırmızılı kulüp, Cumartesi günü basketbolcularla yapılan toplantıda "İki ay geriden ödeme yapalım" dedi ve tüm oyuncular bunu kabul etti. Sakatlığının tedavisi için Miami’de olan Carlos Arroyo ise söz konusu toplantıda bulunmuyordu. Galatasaraylı idareciler, dün Türkiye’ye gelen yıldız oyuncu ile toplantı yapmak istedi. Ancak Arroyo, bu toplantıya katılmayacağını ifade ederek, bağların kopma noktasına geldiği ifadelerini menajeri aracılığıyla yönetime iletti: Pazartesi’ye (bugüne) kadar 3 aylık alacağım ödensin. Aksi halde yarın 06.30 uçağına bilet aldım. ABD ’ye dönüyorum.

Galatasaray'ı çıldırttı! İşte başkan adayı...

"KİMSE GALATASARAY'DAN BÜYÜK DEĞİL"

Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, Carlos Arroyo hakkında ilk kez bilinmeyenleri açıkladı.

Ataman yardımcılarına güveniyor

GS TV'ye konuşan Aküzüm, "Tüm sporcularımıza ödemelerimizi belli bir takvim içinde yapıyoruz. Biraz gecikmeli olarak yükümlülüklerimizi eksiksiz yerine getiriyoruz. Tüm sporcular bu sürecin getirdiği bu koşullara riayet edip mücadele ederken, Aroyyo'nun da aynı hassasiyeti göstermesini beklerdik. Kaldı ki Carlos, bugüne kadar kulübümüzden yaklaşık 4,5 milyon Dolar tutarında ücret haketti ve aldı. Yöneticiler, antrenörler, oyuncular dahil hiç kimse Galatasaray'dan büyük değil. Kulüp içinde herhangi bir isme ayrımcılık yapamayız. Ender, Sinan, Kerem ne kadar değerli ise Carlos da o kadar değerli. Carlos, Ergin Ataman'ın verdiği rapora göre takım içi dengeleri bozacak şekilde davrandı. Takımdaşlık ruhu içinde rest çekmek, tehdit etmek, 'Uçak biletimi aldım, gidiyorum' gibi davranışları kabul etmeyiz. Mazereti olmamasına rağmen dün kasti hakem hatalarıyla elimizden alınan Anadolu Efes maçına ve öncesindeki kampa gelmedi" dedi.

Sarı-kırmızılı yönetici, "Galatasaray ailesindeki herkes, yöneticisinden oyuncusuna, Galatasaray'dan büyük olmadığını anlamalı ve bunun gerektirdiği şekilde davranmalıdır. Galatasaray'a tarihi boyunca nice büyük oyuncu gelmiş ama bizi biz yapan değerler çerçevesinde gerektiğinde de kim olduğuna bakılmaksızın yollar ayrılmıştır. Carlos büyük oyuncudur, büyük başarılar elde etti ama tutumu konusunda Ergin Hoca ile prensipler noktasında aynı görüşteyiz. Carlos'un arkadaşlarını bu yolda yalnız bırakmayacağını ümid ediyorduk. Bu ümidimizi korumak istiyoruz, ama bu tutumuyla mümkün değil. Galatasaray, formasına yakışan onurlu mücadelesini, ona inanan yürekli sporcuları ve büyük taraftarıyla sürdürmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN VEDA ETTİ

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılılardan ayrılma kararı aldığı için derin üzüntü duyduğunu ifade eden Carlos Arroyo, kulübün içinde bulunduğu finansal durumu göz önünde bulundurarak, Galatasaray Liv Hospital takımının bir parçası olamayacağını belirtti.

Arroyo, açıklamasında, sarı-kırmızılılarda görev yaptığı 3 sezon boyunca kendisine destek olan Galatasaray taraftarlarına, başantrenör Ergin Ataman'a ve takım arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Ergin Ataman tokat için özür diledi