Carlos: Artık şaşıramıyorum

Carlos: Artık şaşıramıyorum
Carlos: Artık şaşıramıyorum
Sivasspor Teknik Direktörü Carlos, PFDK'nın Manuel Da Costa'ya verdiği 6 maç men cezasına itiraz edeceklerini söyledi.

SİVAS - Ligde hafta sonu Elazığspor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdüren Sivasspor'da, teknik direktör Roberto Carlos, idmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Roberto Carlos, ligde geçen hafta Kasımpaşa ile deplasmanda oynanan maçın bitiş düdüğünün ardından kırmızı kart gören stoper Da Costa'ya, karşılaşmanın hakemine yönelik hareketi nedeniyle PFDK tarafından 6 resmi müsabakadan men cezası verilmesine ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine, "Bu konuda avukatımıza biraz düşecek. Açıkçası 6 maç cezayı ben de fazla buldum, daha kötü şeyler yapıp 1-2 maç ceza alanlar oldu ama ben artık bazı şeylere şaşıramıyorum. 6 maç biraz fazla, biz de bu yüzden itirazda bulunacağız. Bunu azaltmak için gerekli işlemlerde bulunacağız" diye konuştu.  

Bir gazetecinin, Da Costa'ya kulübün ceza verip vermeyeceğini sorması üzerine Carlos, şunları kaydetti:
"Da Costa, Kasımpaşa maçından sonra bir can sıkıntısı ve problemlerinin olduğunu, bir süre ailesinin yanında zaman geçirmek istediğini söyledi. Biz de kendisine birkaç gün izin verdik. Döndüğü zaman oturup konuşacağız, kafası daha rahat dönecektir. Neden böyle bir şey yaptığını, hakeme ne şekilde bir söylemde bulunduğunu, bunu neden yaptığını öğreneceğiz. Ona göre yönetimle konuşup gereken işlemi yapacağız."

ANTRENMAN

Teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idman, top kapma ve pas çalışmasıyla başladı. Yarı sahada çift kale maçla devam eden antrenman, yan top çalışmasıyla sona erdi.

İdman, tedavisi nedeniyle İstanbul 'da bulunan John Utaka ve izinli Manuel Da Costa'dan yoksun kadroyla gerçekleştirildi. (AA)