Carlos: Hedef Şampiyonlar Ligi

Carlos: Hedef Şampiyonlar Ligi
Carlos: Hedef Şampiyonlar Ligi
Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Eraydın AYTEKİN / SİVAS (DHA) - Sivasspor'un başında ilk antrenmanına çıkan Roberto Carlos, "Her yeni geliş, her başlangıç bazı farklılıklar demektir. İlk antrenmanımıza göre herkes çok profesyonel ve iyiydi. Bundan dolayı mutlu oldum. Önümüzde 40 günlük bir süreç var ve bu sürede liglere çok iyi hazırlanacağız" dedi.

Ligdeki hedefleri konusunda Carlos, "En iyilerden biri olacağız. Herkes, bütün taraftarımız takımımızın iyi futbol oynadığını görecek. Hedefimiz Avrupa Ligine, Şampiyonlar Ligine gitmek. Bunun için takımımızın saha içinde ve dışında bir bütün olup iyi çalışması gerekiyor. Taraftarımız da bizden iyi bir takım ve iyi bir futbol bekliyor" şeklinde konuştu.

"İSTEDİĞİMİZ TRANSFERLERİ YAPTIK"

Transfer konusundaki soruları cevaplandıran Roberto Carlos, "İstediğimiz transferleri yaptık. Belki 1-2 tane daha yapabilirdik ama şu an beklemedeyiz. 3 oyuncumuz bugün İstanbul 'da. Pazartesi veya Salı günü tüm oyuncularımız burada olacak ve antrenmanlara tam takım devam edeceğiz. 3 yeni gelecek oyuncunun kalitesi ve şu anda takımda bulunan kaliteyi birleştirirsek gerçekten güçlü bir takım olacağız." diye konuştu. Yeni trans ferler konusunda isim vermekten kaçınan Carlos, "Ben işin teknik taktik kısmıyla ilgileniyorum, diğer futbolcuların isimleri konusunda benim birşey söylemem doğru olmaz, başkanımız veya sportif direktörümüz gerekli açıklamaları yaparlar" dedi.

"ALEX VE LUGANO'YLA GÖRÜŞMEDİK"

Sivasspor'a geldikten sonra Alex de Souza'ya transfer teklifinde bulunup bulunmadığı yönündeki soruya ise Carlos, "Alex ile herhangi bir transfer görüşmesi yapmadım. Daha önce Brezilya Milli Takımı'nda veya Fenerbahçe 'de birlikte oynarken görüştüğüm gibi görüşüyorum. Eksta bir durum yok. Çok farklı haberler çıkabiliyor. Lugano'nun da ismi geçmişti. Onunla da bu yönde görüşmemiz olmadı. Yaptığımız transferler Türk futbolu ve Sivasspor için çok iyi olacak isimler. Geldikleri zaman göreceksiniz" yanıtını verdi.