Carlos'tan Özkahya yorumu

Carlos'tan Özkahya yorumu
Carlos'tan Özkahya yorumu
Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Galatasaray maçına damgasını vuran hakem Halis Özkahya hakkında 'Gereken kararları verirler' dedi.

Eraydın AYTEKİN / SİVAS (DHA) - Sivasspor, evinde oynayacağı Medical Park Antalyaspor maçının hazırlıklarını başladı. Antrenmana izinli olan kaleci Korcan ile uçağını kaçırdığı için dönemeyen Aydın Karabulut'un yanı sıra Kamil Grosicki ve Timur katılmadı. Yaklaşık 1.5 saat süren çalışmanın sonunda Roberto Carlos, futbolcularla birlikte şut çalışması yaptı.

Antrenmanın bitiminde 2-1 mağlup oldukları Galatasaray maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Carlos, şunları söyledi:
" Dünya çapında izlenebilecek bir karşılaşma. Maçı herkes izledi. Öncelikle kendi takımımın oynadığı oyunlya ilgili konuşmak isterim. Gerçekten çok iyi şeyler yaptık, üstün oynadık. Galibiyet alacak şekilde mücadele ettik. Hakemin verdiği kararlar ile ilgili, bunu daha yetkili mercilere bırakmak gerekir. Merkez Hakem Komitesi ve TFF gibi onlar da karşılaşmayı izlediler. Gereken kararları verebilirler."

Medical Park Antalyaspor karşılaşmasını değerlendiren Carlos, cezalı oyuncuların çok olmasından şikayet etmeyeceklerini vurgulayarak, "Bu karşılaşmaya elimizdeki futbolculardan en iyi onbiri seçerek çıkacağız ve galibiyet almak için savaşacağız. Antalyaspor iyi bir rakip, dün bir mağlubiyet aldılar. Buraya da savaşmak için gelecekler. Bunun bilincinde olacağız. Karşılaşmayı kazanmaya bakacağız" dedi.

GROSISKI İÇİN NOTER TESPİTİ

Öte yandan antrenmanda Kamil Grosicki için noter davet edildi. Yabancı sınırlamasının ardından forma şansı bulamayan Grosicki'nin, disiplinsiz davranışlarda bulunduğu ve zaman zaman antrenmanlara katılmadığı tespit edildi. Antrenmana gelen noter, Grosicki'nin çalışmaya izinsiz olarak katılmadığı hakkında tutanak tuttu. Bu doğrultuda kulübün ceza vereceği belirtildi.

Carlos, konu ile ilgili olarak, "Kamil ile konuşup onun için en iyi karar ne ise onu vereceğiz" dedi. Korcan'ın izinli olduğunu belirten Carlos, Aydın'ın da uçağı kaçırmasına karşın tedbirli davranmadığı için kendisini uyaracağını sözledi.