'Carlos'un katkısı tek bize değil'

Türk transfer borsasına bu yaz damgasını vuran en büyük transfer şaphesiz Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye gelişi... Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada bu transfer geniş yankı buldu, Sarı-Lacivertlilerin bu hamlesi dış basında yer aldı.

İSTANBUL - Türk transfer borsasına bu yaz damgasını vuran en büyük transfer şaphesiz Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye gelişi... Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada bu transfer geniş yankı buldu, Sarı-Lacivertlilerin bu hamlesi dış basında yer aldı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da, Roberto Carlos transferinin Türkiye'nin tanıtımına yaptığı katkının görmezden gelinemeyeceğini söyledi.
Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin temmuz ayı sayısında yer alan yazısında, Roberto Carlos transferine değinerek, "Böylesine büyük oyuncular artık Türkiye'ye sadece para için değil, severek isteyerek geldiği müddetçe, her zaman söylediğimiz gibi Türk futbolu bundan önemli yararlar sağlayacaktır. Yıllar önce hepimiz için sadece hayalden ibaret olan isimlerin Türk takımlarına transferinin bugün son derece rahat gerçekleşiyor olması ve buna da Fenerbahçe'nin önderlik görevi yapması gurur vericidir" dedi.
Başkan Yıldırım, yabancı futbolcu kontenjanı sorununun halen federasyon tarafından çözülememiş olmasına da değinerek, "Burada tartışılması gereken tek şey; Fenerbahçe Spor Kulübü olarak biz bütün bunları yaparken, futbolun içindeki kurumların Türk futbolunun Avrupa standartlarına taşınmaması yolunda gösterdiği anlamsız dirençtir. Türkiye'de sezon hazırlıklarına başlayan birçok spor kulübünün topbaşı yapacağı günlere kadar yabancı oyuncu kontenjanı ile ilgili kararların federasyon tarafından açıklanmaması düşündürücüdür" ifadelerini kullandı.
Keçeci değişikliğe soğuk
Futbol Federasyonu yabancı konusunda bir değişikliğe gitmeyecek gibi. TRT'nin canlı yayınına telefon bağlantısı ile katılan TFF Başkanvekili Affan Keçeci "Biz yabancı oyuncu ile ilgili kararımızı altı oyuncu şeklinde vermiştik ve bu kararımız resmi gazetede yayınlanmıştı. Bu tarihten sonra yabancı sayısıyla ilgili bir karara gerek duymadık. Gündemimizde de yabancı oyuncu sayısı yok. Yapacağımız ilk toplantıda istifa eden kurullarımızın yerine yenilerinin atanmasını görüşeceğiz. Futbol Federasyonu ciddi bir kurumdur ve sık sık kararlarını değiştirmez" dedi. (Spor Servisi)