Çarşı Sinan Engin'i karşı değilmiş

Geçen hafta sonundaki Konyaspor maçında Beşiktaş'ın etkin taraftar grubu 'Çarşı', çeşitli pankartlar açarak Sinan Engin'in Siyah-Beyazlı kulüpte genel menajerliğe getirilmesine tepki göstermişti.

İSTANBUL - Geçen hafta sonundaki Konyaspor maçında Beşiktaş'ın etkin taraftar grubu 'Çarşı', çeşitli pankartlar açarak Sinan Engin'in Siyah-Beyazlı kulüpte genel menajerliğe getirilmesine tepki göstermişti. Ancak dün Engin, Çarşı'nın lideri Alen Markaryan ve bir grup taraftarla BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya gelirken, taraflar arasındaki buzlar da eridi.
Markaryan, "Konyaspor maçında pankart açanlar bizim arkadaşlarımızdı. Sezon başı olduğu için bir iletişimsizlik yaşandı. Biz maç sabahı yaptığımız toplantıda, sadece Ertuğrul Sağlam lehine tezahürat yapılacağını söylemiştik. Ancak bu arkadaşlarımızın sanırım toplantıdan haberleri yoktu. Pankartları görünce biz de şok olduk. Ancak olay hallolmuştur" dedi.
Markaryan, her iki tarafın da erdemli davrandığını sözlerine eklerken Engin "Büyütülecek bir şey yok. Hepimiz birlikte Beşiktaş'ın şampiyonluğu için çaba göstereceğiz" dedi. Engin şampiyonluğu kaçırdıkları 2004 yılına da değinerek şunları söyledi: "O yıl Fenerbahçe güçlendi. Biz adam sattık. Sekiz puan öndeyken şampiyon olmamız çok zordu. Futbolcularda doyum vardı. Samsunspor maçı öncesi yaşadığım sürtüşmeleri herkes biliyordu. Ben görevi bırakmak istiyordum. Bana görevi bıraktırmak istemiyorlardı. Ondan sonra pasaport olayı ortaya çıktıktan sonra görevi bıraktım."
Çarşı'nın Konyaspor maçında açtığı pankartların birinde 'Önce 2004'ün hesabını ver. Ya da huzur ver' yazıyordu. (Spor Servisi)