Çarşı'dan gözaltı açıklaması: Semtte arkadaşlarımızı bekleyeceğiz

Çarşı'dan gözaltı açıklaması: Semtte arkadaşlarımızı bekleyeceğiz
Çarşı'dan gözaltı açıklaması: Semtte arkadaşlarımızı bekleyeceğiz
Başta kurucularından Cem Yakışkan olmak üzere 22 üyesi gözaltında olan Çarşı, bir açıklama yaptı. Açıklamada 'Gözaltındaki arkadaşlarımızın sürecin kimsenin zarar görmeden bitmesi için verdiği emeğin bilinciyle, semtimizde arkadaşlarımızı beklemeye devam edeceğiz' denildi.
Haber: BURAK KURU / Arşivi

radikal.com.tr - Bu sabah yapılan operasyonlarla başta kurucularından Cem Yakışkan olmak üzere 22 üyesi gözaltına alınan Çarşı grubu, saat 19.03'de Abbasağa Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Gözaltına alınan üyelerinin 'çete kurmak ve yağma amaçlı tehdit suçlarını işlemekle itham edildiklerini' belirterek hedefin Çarşı olmadığı Vali Hüseyin Avni Mutlu tarafından söylenmesine rağmen mevcut durumun soru işareti içerdiği aktarıldı. Çarşı'nın açıklamasının tam metni şöyle: "Çarşı olarak, Gezi Parkı olaylarının başladığı ilk günden itibaren çevreye ve kamu mallarına zarar vermeyi reddeden bir çizgi içerisinde provokasyonlardan uzak durarak demokratik protesto hakkını kullanan halkımızın yanında onurlu duruşumuzu sergiledik.
Lakin üzülerek takip etmekteyiz ki arkadaşlarımız çete kurmak ve yağma amaçlı tehdit suçlarını işlemekle itham edilmektedirler.
İstanbul Valisi tarafından yapılan basın açıklamasında ve devletin resmi kurumları tarafından yapılan bilgilendirmelerde hedefin çArşı olmadığı beyan edilmiş olsa da mevcut durum soru işaretleri içermektedir.
çArşı haksızlığa karşı eylemlere katılan tüm bireylerin içerisindeki asi ruhtur ve bedene indirgenemez.
1982’den bu yana haktan ve adaletten yana olan tavrımızı konuduk ve korumaya devam edeceğiz.
Gözaltına alınan arkadaşlarımızın sürecin huzur içerisinde ve kimsenin zarar görmeden bitmesi için verdikleri emeğin bilinciyle semtimizde arkadaşlarımızı beklemeye ve konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz."

Çarşı lideri Cem Yakışkan gözaltında