CAS davası neden çekildi?

CAS davası neden çekildi?
CAS davası neden çekildi?
Şampiyonlar Ligi'nden haksız men edildiği gerekçesiyle TFF ve UEFA aleyhine CAS'a açılan 45 milyon euroluk dava açan Fenerbahçe'de, bu davanın geri çekilmesi konusunda ilk kez bu kadar net ifadeler kullanıldı.

Radikal.com.tr - Fenerbahçe eski asbaşkanı ve 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, seçim öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı.

Aydınlar'ın listesinde flaş isim


1907 Fenerbahçe Derneği olarak hiç bir başkan adayını desteklemediklerini vurgulamasına rağmen TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a sert eleştiriler yönelten Ali Koç, CAS davasının neden çekildiğini de açıkladı.

Ali Koç, "CAS davası sürecinde çok konuşulan 'ülke menfaati' nedir?" sorusuna şu yanıtı verdi:
"İngiliz avukatlar, 'Bundan daha iyi bir dava yok' diyordu. Davayı açtıktan sonra mütemadiyen ya ikna edilmeye çalışıldık ya baskı altına alındık. Sadece Mehmet Ali Aydınlar döneminde değil, sonraki dönemde de bunlar oldu. Hatta orada daha çok şiddetlendi? Ülkemiz son 10 yılda müthiş bir atılım yaptı. Türkiye 'nin 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefi var. Bunun gerekliliklerinden biri de uluslararası spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmak. Ya 2020 ya da 2024. 2020'ye odaklanıldı. Bunlardan biri olimpiyat, biri de Avrupa Şampiyonası'ydı. Bu organizasyonlar milyarlarca dolar yatırım gerektiriyor. Ülkemize 'Ya onu seçin, ye bunu seçin' telkininde bulunuluyordu. Tam bu dönemde bilhassa Şenes Erzik'in öncülüğünde, CAS davasını çekmemiz halinde 2020 Olimpiyatları'nın ev sahipliğinin doğrudan ülkemize verileceği inandırıldı. Ülke menfaati budur."

Ali Koç'tan UEFA'ya; Sana bu hakkı kim veriyor?