CAS'ta da polis fezlekesi

CAS'ta da polis fezlekesi
CAS'ta da polis fezlekesi
Beşiktaş'ın CAS duruşmasına tanık olarak katılan Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu, polis fezlekesinin birinci planda tutulduğunu söyledi.

DHA - Beşiktaş 'ın, UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği tedbir amaçlı bir yıl Avrupa kupalarından men cezasına yaptığı itiraz, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) görüşüldü.

Wenger'den CAS açıklaması

Yaklaşık 12 saat süren toplantının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sami Esen "Umarım Mısır'da gözaltına alınan gazeteciler ve Lübnan'da kaçırılan pilotlar en kısa sürede özgürlüklerine kavuşurlar. Biz de Beşiktaşımızı özgürlüğüne kavuşturmak için gece gündüz koşturuyoruz. 12 saatlik maratondu, final duruşmasıydı. CAS yetkilileri adil davrandı, adil karar vereceklerine inanıyoruz. Sayın Başkan Fikret Orman'ın geçen dönem ve bu dönem kurduğu yönetim hep bu işlerle uğraştı. Umarım bir daha uğraşmayız. Şimdiden iyi haber ya da kötü haber olacak diyemeyiz. Kararın ne zaman açıklanacağını da bilmiyoruz. 28, 29, 30 Ağustos olabilir. Beşiktaş taraftarının içi rahat olsun, Beşiktaş'ın haklarını güzel bir şekilde savunduk" dedi.

Siyah-beyazlı takımın eski teknik direktörlerinden Tayfur Havutçu, İsviçre’nin Lozan kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) duruşmalı toplantısından ayrıldıktan sonra kısa bir açıklama yaptı. Havutçu, "Hep aynı işlerle uğraşıyoruz. Farklı bir durum yok. UEFA Disiplin Komitesi’ne olsun, şimdi bu mahkemeye karşı olsun hep aynı şeyleri anlattık. Papağan gibi tekrarlayıp duruyoruz. Tanık olarak bizi dinlediler, ifademizi verdik, hayırlısı artık” dedi.

“CAS Mahkemesi de polis fezlekesini birinci planda mı tutuyor?” sorusuna ise Havutçu, "Evet" cevabını verdi.

CAS'tan F.Bahçe-Beşiktaş duyurusu

"UMUDUM YOK DEĞİL, AMA..."

Eski yöneticilerden Serdal Adalı ise "Biz maalesef en başından beri hem Türkiye 'de, hem UEFA'da hem de CAS'ta parça parçadan oluşmuş, hazırlanmış bir polis fezlekesinin hesabını vermeye çalışıyoruz. Saatlerdir polis fezlekesindeki yanlışlıkları izah etmeye çalışıyoruz. Kimseyi suçlamadım, ama hala polis fezlekesinin yanlışlarını anlattık, iddia ettikleri şeylerin doğru olmadığını, ortaya koydukları tape denilen şeylerin doğru olmadığını, başka konularla ilgili tapelerin altına konulduğunu anlatmaya çalıştık. Maalesef iddianamedekiler ve mahkeme kararları hep aynı şeyler. Bire bir aynı. Bu dosyada da hep aynı şeyler var. Umudum tabii ki yok değil, ama bütün dosyalarda polis fezlekesi haricinde ortaya konulacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.

ATALAY İFADE VERMEDİ

Tanıkların ifadelerinin uzaması üzerine, uzman tanık olarak gösterilen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Atalay, planlanmış görüşmeleri ve uçuş rezervasyonu dolayısıyla ifade vermeden CAS'tan ayrılmak zorunda kaldı.

Duruşmalı toplantıya Beşiktaş Kulübü adına hukuk işleri ve finansmandan sorumlu yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve yabancı avukatlar katılıyorlar.

Metalist'ten ikinci başvuru