CAS'tan Fenerbahçe'ye sürpriz cevap

CAS'tan Fenerbahçe'ye sürpriz cevap
CAS'tan Fenerbahçe'ye sürpriz cevap
UEFA, dün İsviçre Federal Mahkemesi'ne savunmasını verdi. Ancak CAS hakimleri 16 Temmuz'a kadar süre istedi. Yaşanan gelişmeler Fenerbahçe cephesinde 'olumlu' olarak değerlendirildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün 2 yıllık men cezasının kaldırılması için İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itirazda, karar süresi uzadı.

Fenerbahçe UEFA lisansı aldı


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; sarı-lacivertlilerin Şampiyonlar Ligi'ne gitmek için yaptığı bu girişimde davalı taraflardan UEFA dün savunmasını İsviçre Federal Mahkemesi'ne gönderdi. Ancak diğer davalı taraf CAS hakimleri kendilerine savunma için 16 Temmuz'a kadar süre verilmesini talep ettiler. İFM'si bu kararı uygun bulup, savunma için süre verdi. Fenerbahçe cephesinde yaşanan bu gelişmeler lehte bir durum olarak değerlendirildi.

18 TEMMUZ'A YETİŞMESİ ZOR

Federal Mahkeme, Fenerbahçe hakkındaki kararını 18 Temmuz'daki Şampiyonlar Ligi kura çekiminden önce vermek istiyordu. Ancak CAS'ın 16 Temmuz'a kadar zaman istemesi ve bunun kabul edilmesi, kura çekimine kararın yetişmesini de zora soktu. İsvçire Federal Mahkemesi kararı esas yönünden değil, usul yönünden inceleyecek.

Öte yandan UEFA Disiplin Komitesi'nin 17 Temmuz'da Futbol Federasyonu ve Trabzonspor ile ilgili duruşmaları da var.

İşte Stoch'un yeni takımı