CAS'tan iki Türk takımına kara haber!

CAS'tan iki Türk takımına kara haber!
CAS'tan iki Türk takımına kara haber!
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen "bir yıl Avrupa kupalarından men" cezasını onadı.

UEFA Disiplin Kurulu'nun bir yıl Avrupa kupalarından men ettiği Eskişehirspor ve Sivasspor'un, CAS'tan beklediği müjdeli haber gelmedi.

Tahkim Mahkemesi'nin 'onama' kararı sonrası iki kulübün, bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edemeyeceği kesinleşti.

CAS, daha önce Fenerbahçe ve Beşiktaş 'a verilen "Avrupa kupalarından men" cezalarını da onamıştı.

CAS'tan Fenerbahçe'ye sürpriz cevap

HOŞCAN: HAK ETMEDİĞİMİZ BİR CEZA ALDIK

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, CAS'ın Avrupa kupalarından 1 yıllık men cezasını onaması kararını değerlendirdi.

"Tüm camia olarak, bugün CAS'tan gelecek sevindirici bir haberi bekliyorduk, ama olmadı. Çok üzgünüz. Camiamıza Avrupa kupalarına katılma sevinci yaşatmak için gerekli tüm hukuki adımları atmış olmakla birlikte arzuladığımız ve umut ile beklediğimiz sonuca ulaşamadık. Hak etmediğimiz bir ceza aldık. Umut ediyorum ki bu olayların sorumluları da cezalarını çekerler. Bundan sonra Türk futbolunun bu tür olaylar ile anılmaması en büyük amacımız olmalıdır."

BÖLÜKBAŞI: HAZIRLIKLARIMIZ BAŞLADI

Sivasspor'un yerine Kardemir Karabükspor, Eskişehirspor'un yerine ise Bursaspor UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek. Buna göre Bursaspor, üst üste 5. kez Avrupa'ya çıkma hakkını elde etti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "Bize UEFA'dan Avrupa Ligi için gelen davette söylediğim gibi düşüncelerim değişmedi. Sivasspor ve Eskişehirspor için gerçekten Avrupa'ya gidemedikleri için üzüldüm. TFF tarafından bize UEFA Avrupa Kupaları için davet gelmişti. Bu nedenle çalışmalara bir hafta önce başlamıştık. Bize verilen Avrupa görevini en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz" dedi.

Tüm detaylarıyla CAS kararı